Menu

První Huawei s FullView displejem a duálním fotoaparátem

02.03.2018 19:01 | Milan Loucký + Přidat komentář
První Huawei s FullView displejem a duálním fotoaparátem

První Huawei s FullView displejem a duálním fotoaparátem | foto: CHIP

Nový smartphone Huawei P smart přichází do prodeje v České republice. Nejnovější model disponuje 5,65palcovým FullView displejem s 2.5D zaoblením.

Je vybaven hlavním duálním (13MP + 2MPx) a zadním 8MPx fotoaparátem s řadou pokročilých funkcí včetně bokeh efektu. Výkon zabezpečuje osmijádrový procesor Huawei Kirin 659 a 3GB paměť RAM, interní paměťové úložiště má 32 GB.

Huawei P smart disponuje 5,65palcovým FullView displejem s poměrem stran 18:9. Poměr displeje ke kovovému tělu smartphonu je více než 76 %. Smartphone Huawei se díky důmyslnému designu s 2.5D zaoblenou obrazovkou pohodlně drží v ruce. Pro ještě lepší možnosti při práci se smartphonem nabízí Huawei technologii One-touch Split-screen. Ta podporuje zobrazení dvou aplikací zároveň rozdělením obrazovky.

Vysoký výkon Huawei P smart zabezpečuje osmijádrový procesor Huawei Kirin 659 (4x 2,36 GHz + 4x 1,7 GHz) a 3GB operační paměť RAM. Interní paměť telefonu dosahuje 32 GB a lze ji rozšířit pomocí microSD karty s kapacitou až 256 GB. Senzor otisků prstu díky technologii Fingerprint 4.0 rozpozná otisk do 0,3 sekundy, přičemž odmítnutí otisku nastává v méně než 2 % případů. Kromě dokonalého zabezpečení lze prostřednictvím čtečky ovládat i některé další funkce, jako je listování v galerii, pořizování fotek nebo vypnutí budíku. Výdrž baterie o kapacitě 3000 mAh ještě posiluje inteligentní spořič energie Power-saving 6.0.

Huawei P smart je vybaven hlavním duálním fotoaparátem 13 MPx + 2 MPx, Mezi funkcemi nechybí populární bokeh efekt (efekt rozostření pozadí), portrétový selfie mód, funkce Smart Face Beauty pro inteligentní zkrášlení tváře či fotografovaní gestem. Díky hardwarově řešenému bokeh efektu s16úrovňovým rozostřením v kombinaci s dlouhou uzávěrkou je každá z fotek expresivnější a hloubka záběru se přibližuje k 3D. Citlivý snímač s vysokou přesností a s novou technologií PDAF pro zaostřování v reálném čase dokonale zachytí dynamické momenty rychleji a přesněji.

Přední 8Mpx fotoaparát zase podporuje portrétový mód a na základě zkušeností z předešlých produktů rozpozná lidskou tvář, a dokonce i pohlaví. Spolu s automatickou optimalizací barev, typickou pro Huawei, dokáže foto aplikace dokonale upravit pleť ve více stupních intenzity.

Smartphone je vybaven nejnovějším uživatelským rozhraním EMUI 8.0 (nadstavba Androidu 8), které se díky speciálním výpočetním algoritmům aktivně učí a pro vyšší efektivitu a uživatelský komfort postupně předvídá každodenní chování uživatele. Například tak, že zabezpečí předběžné spuštění konkrétní aplikace, aby s ní mohl uživatel v předpokládaném čase bez čekání pracovat.

Prostředí EMUI 8.0 řeší i častý problém postupného zpomalování androidových mobilních zařízení. Nejnovější systém průběžně čistí a redukuje fragmentaci disku na pozadí, aby mohl smartphone fungovat i nadále bez zpomalování. K rychlosti přispívá také pomocný procesor i5 mini-core. Nepřetržité datové toky na pozadí, například při měření kroků, vzdálenosti a polohy přes GPS, ovlivní díky němu spotřebu jen nepatrně a odezva zařízení se při běžném užívání nezpomalí.

Dostupnost a cena

Huawei P smart je na českém trhu dostupný v černé, modré a zlaté barvě za doporučenou maloobchodní cenu 5999 Kč.

 

Specifikace Huawei P smart

Rozměry

Výška: 150,1 mm; Šířka: 72,05 mm;

Tloušťka: 7,45 mm; Váha: 143 g

Displej

5,65” FHD, 2,5D efekt, 2160 x 1080 px, 428 ppi

CPU

Huawei Kirin 659

Osmijádrový (4x 2,36 GHz + 4x 1.7 GHz)

GPU

Mali-G71 MP8

Operační systém

AndroidTM 8.0

Emotion UI

EMUI 8.0

Paměť

32 GB ROM (až 256 GB microSD), 3 GB RAM

Fotoaparát

Hlavní duální: 13MPx + 2MPx;

Přední: 8 MPx

Baterie

3000 mAh

 

 

 

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení