Menu

První sestava s Core Extreme Edition

01.09.2014 10:33 | Pavel Trousil + Přidat komentář
První sestava s Core Extreme Edition

První sestava s Core Extreme Edition | foto: CHIP

Firma HAL3000 představila technologickou novinku – počítač HAL3000 s novým procesorem Intel Core Extreme Edition. První osmijádrový desktopový procesor byl již kompletně otestován a tak byly ověřeny jeho provozní vlastnosti v reálném provozu.

hal3000-intel-core-extreme-edition-4-nahled

HAL3000 tak může jako první nabídnout svým klientů stabilní sestavu s novými technologiemi. Nová řada procesorů Intel totiž se sebou přináší nejen větší výkon procesorů, ale také novou čipovou sadu X99, nový socket 2011–3 a možnost použít zcela nové paměťové moduly RAM DDR4, které nabízí vyšší frekvence při nižším napětí. Testy a měření tak byly zaměřeny na výkon, chlazení a kompatibilitu nových komponent.

V sestavě HAL3000 Intel Core Extreme Edition byl použit nejvýkonnější model nové řady, a to procesor Intel Core i7–5960X, jehož základní frekvence startuje na 3,0GHz, přičemž díky technologii Intel Turbo Boost 2.0 dosahuje frekvence až 3,5 GHz. I přes vyšší TDP než u předešlé generace jsou provozní vlastnosti procesoru na velmi dobré úrovni – teplota CPU podle výrobce sestavy nepřesáhla hodnotu 65°C ani při maximální zátěži s použitím standardního chlazení. Naměřený procentuální nárůst výkonu oproti předešlému nejvýkonnějšímu modelu i7–4960X je pak přibližně 30 % v multivláknových aplikacích, které simuluje například benchmark Cinebench R11.5. K celkovému zrychlení sestavy však přispívají také nové paměťové moduly DDR4 od společnosti Crucial s celkovou kapacitou 32 GB pracující na frekvenci 2133 MHz. Uvedené hodnoty byly změřeny na základní desce MSI X99S Gaming 7.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení