Menu

První telefon se čtyřmi fotoaparáty

11.10.2018 11:05 | Pavel Trousil + Přidat komentář
První telefon se čtyřmi fotoaparáty

První telefon se čtyřmi fotoaparáty | foto: CHIP

Samsung Galaxy A9 je prvním smartphonem na světě, který má čtyři fotoaparáty. Nechybí mu ovšem ani výkon, dlouhá výdrž baterie a elegantní design.

Hlavní zajímavostí telefonu Galaxy A9 je to, že je jako první na světě vybaven hned čtyřmi zadními fotoaparáty.  Kromě hlavního, který rozlišení 24 megapixelů a jeho objektiv světelnost F1.7 má totiž navíc jeden širokoúhlý (8 Mpx, 120°, F2.4), jeden zoom (10 Mpx, F2.4, 2X zoom) a poslední umožní pohrát si s hloubkou ostrosti. Uživatelé by tam měli být schopni snadněji pořizovat dynamické a krásné fotografie.

Dvojnásobného optického zoomu lze využít k pořízení detailních záběrů i ze značné vzdálenosti. S ultraširokoúhlým objektivem se vám toho do záběru zase více vejde. Díky technologii rozpoznání scény s využitím umělé inteligence je fotoaparát nyní chytřejší a je schopen okamžitě rozpoznat fotografovaný objekt a odpovídajícím způsobem přizpůsobit nastavení pro dosažení co nejlepšího výsledku.

 galaxy-a9-mobile-06-nahled

Celodenní výdrž

Baterie telefonu Galaxy A9 má kapacitu 3 800 mAh, takže by měla bez problémů zajistit  celodenní náročný provoz. Díky 128GB internímu úložišti telefonu Galaxy A9, které lze rozšířit pomocí SD karty až o dalších 512 GB, můžete nyní fotografovat vše bez jakýchkoli omezení, můžete více ukládat a méně mazat.  Operační paměť má kapacitu 6 GB a provoz zajišťuje osmijádrový procesor Qualcomm SDM660 (4x 2,2GHz + 4x 1,8GHz).

V České republice bude Galaxy A9 k dostání v černé a speciální gradientní modré (Lemonade Blue) barvě. Doporučená maloobchodní cena modelu Galaxy A9 bude 14 999 Kč a v prodeji bude od poloviny listopadu.

Samsung dokazuje, že fotoaparát se stává stále důležitější komponentou smartphonu. Výkon a další výbava už většinou stačí, ale uživatelé jsou stále náročnější na kvalitu fotografie. 

galaxy-a9-web-00-nahled


Samsung Galaxy A9 – technické specifikace

 

Galaxy A9

Displej

6,3“ Full HD+ Super AMOLED, 1080 x 2220

* Rozměr obrazovky je stanoven na základě úhlopříčky ideálního obdélníku bez přihlédnutí k zaoblení rohů

Fotoaparát

Zadní: čtyřnásobný

  - hlavní fotoaparát: 24 Mpx AF, f/1,7

  - teleobjektiv: 2x optický zoom, 10 Mpx AF, f/2,4

  - ultraširokoúhlý: 120°, 8 MP, f/2,4

- se selektivní hloubkou ostrosti: 5 Mpx, f/2,2

Přední: 24 Mpx, f/2,0

Tělo

162,5 x 77 x 7,8 mm / 183 g

Aplikační procesor

Qualcomm (SDM660), osmijádrový (2,2GHz čtyřjádrový + 1,8GHz čtyřjádrový)

Paměť[1]

6 GB RAM, 128 GB + slot MicroSD (až 512 GB)

* Velikost uživatelské paměti je menší než celková kapacita paměti, protože část úložiště využívá operační systém a software vykonávající různé funkce zařízení. Skutečná velikost uživatelské paměti se bude lišit podle operátora a po aktualizaci softwaru se může změnit.

Baterie

3 800 mAh (typická)

* Typická hodnota potvrzená testy v nezávislé laboratoři. Typická hodnota je odhadovaná průměrná hodnota s ohledem na odchylku v kapacitě baterie u vzorků baterií testovaných podle normy IEC 61960. Jmenovitá (minimální) kapacita je 3 720 mAh. Skutečná životnost baterie se může lišit v závislosti na parametrech používaných sítí, způsobu používání a dalších faktorech.

OS

Android 8.0 (Oreo)

Sítě

3CA, LTE kat. 9

Konektivita

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4/5 GHz), VHT80 MIMO, Bluetooth® v 5.0 (LE až 2 Mbps), ANT+, USB typ C, NFC, poloha (GPS, Galileo*, Glonass, BeiDou*)

*Pokrytí systémů Galileo a BeiDou může být omezené.

Platby

Samsung Pay (NFC) – v ČR a SR není tato služba dostupná

 

Senzory

Akcelerometr, snímač otisků prstů, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallův senzor, senzor přiblížení, RGB světelný senzor

Audio

MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA

Video

MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM


 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení