Menu

QNAP Linux Station podporuje Ubuntu 18.04 LTS s novým GNOME GUI

02.05.2019 14:30 | Milan Loucký + Přidat komentář
QNAP Linux Station podporuje Ubuntu 18.04 LTS s novým GNOME GUI

QNAP Linux Station podporuje Ubuntu 18.04 LTS s novým GNOME GUI | foto: CHIP

QNAP Systems oznámil, že Linux Station je plně integrována s Ubuntu 18.04 LTS, což uživatelům umožňuje užívat si zbrusu nový GNOME GUI pro stolní počítače s vyšším zabezpečením a snadno instalovat aplikace (jako je LibreOffice 6.0, Inkscape a multimediální aplikace) ze Software Center.

Linux Station umožňuje instalaci několika verzí Ubuntu jedním kliknutím a přináší špičkový zážitek z používání NAS a Ubuntu PC pomocí QNAP NAS vybaveného HDMI konektorem s klávesnicí a myší. Linux Station rovněž podporuje připojení přes vzdálenou plochu se zvukovým výstupem. Cílem společnosti QNAP je využít software s otevřeným zdrojovým kódem pro lepší uživatelské prožitky, a proto Linux Station také přidává podporu pro Ubuntu Kylin – oficiální čínské verze Ubuntu.

„QNAP exkluzivně zahrnuje Ubuntu pro použití v NAS, aby uživatelům přinesla mnoho výhod plynoucích z používání aplikací QTS a Ubuntu,“ říká Judy Chen, produktový manažer společnosti QNAP. „Stále rozmanitější aplikace v Linux Station umožňují uživatelům volně využívat software s otevřeným zdrojovým kódem fungující napříč platformami, jako jsou multimediální aplikace a Inkscape.“

Video s živou prezentací můžete shlédnout na YouTube: Linux Station – využijte QNAP NAS jako Ubuntu PC.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení