Menu

QNAP na Cebitu 2018 odkryla nejen NASy

13.06.2018 20:01 | Milan Loucký + Přidat komentář
QNAP na Cebitu 2018 odkryla nejen NASy

QNAP na Cebitu 2018 odkryla nejen NASy | foto: CHIP

Hned při otevření veletrhu Cebit 2018 společnost QNAP Systems představila nová zařízení NAS: Od základního modelu TS-328 (první třípozicové čtyřjádrové zařízení NAS QNAP) přes model TS-453BT3 s konektivitou Thunderbolt 3 a 9pozicový model TS-932X s procesorem AnnapurnaLabs ARM, který je připraven pro sítě 10GbE, až k modelu TS-1677X s procesorem AMD Ryzen.

Společnost QNAP sídlí v hale 12 i se společnými řešeními s partnery Seagate, Hikvision a iEi a prezentuje softwarové aplikace včetně Virtualization Station, která zařízením NAS umožňuje hostovat virtuální počítače, video dozorovací systém QVR Pro s kamerami Hikvision a QuAI – platformu pro vývojáře v oblasti AI. Ta umožňuje rychle budovat, učit a optimalizovat modely AI, běžící na systémech QNAP NAS.

Začínáme: TS-328 jako rozpočtově příznivé zařízení NAS s RAID 5

Model TS-328 disponuje čtyřjádrovým 1,4GHz procesorem Realtek RTD1296 a jde o první třípozicové zařízení NAS společnosti QNAP, které umožňuje vybudovat pole RAID 5 s nejmenším počtem disků a navíc podporuje snímky. TS-328 poskytuje funkčně bohatě vybavené multimediální aplikace se schopnostmi překódování videí a jde o ideální řešení pro domácí uživatele, kterým umožňuje centrálně ukládat, zálohovat a spravovat soubory a data.

Jdeme dál: Dostupné zařízení TS-453BT3 Thunderbolt™ 3 pro kreativní profesionály

Čtyřpozicový model TS-453BT3, vybavený čtyřjádrovým procesorem Intel Celeron J3455 1,5 GHz (navýšení až na 2,3 GHz), kombinuje vysokorychlostní konektivitu Thunderbolt 3 s předinstalovanou kartou QM2 PCIe, nabízí dva sloty M.2 SATA SSD a konektivitu 10GbE. Má elegantní displej OLED, výstup 4K HDMI a poskytuje malým a středním podnikům, pracovním skupinám a mediálním profesionálům výkonné úložné řešení s mnoha funkcemi.

Ještě dál: 9pozicový model TS-932X s automatickým stupňováním

TS-932X je cenově dostupný model NAS s 10GbE, který pojme pět 3,5palcových pevných disků a čtyři 2,5" SSD a má dva porty 10GbE SFP+. Tento kompaktní model s procesorem ARM využívá čtyřjádrový procesor Alpine AL-324 1,7 GHz Cortex-A57 od AnnapurnaLabs, podporuje SSD cache a Qtier pro optimalizaci výkonu a využití úložiště.

Až na podnikovou úroveň: TVS-1582TU a TS-1677X

TVS-1582TU je první rackový model NAS společnosti QNAP s připojením Thunderbolt 3. Se čtyřmi porty Thunderbolt 3 a dvěma porty 10GbE je 15pozicový NAS flexibilním řešením pro multimediální průmysl. Umožňuje editaci videí na cestách i na místě filmování. Porty Thunderbolt 3 lze používat zároveň se sloty pro USB-C 3.1 Gen2 s rychlostí 10 Gb/s. Díky ultrarychlému datovému přenosu a zálohování lze TVS-1582TU používat jako datové úložiště pro živé produkce ve vozech SNG a OB.

NAS TS-1677X Ryzen má dvanáct 3,5" diskových pozic a čtyři 2,5" diskové pozice. Nabízí výkon díky procesoru AMD Ryzen (až 8 jader/16 vláken). Poskytuje dva porty 10GBASE-T RJ45 (které podporují rychlosti 10 G/5 G/2,5 G/1 G/100 M) a tři sloty PCIe pro neuvěřitelný potenciál rozšíření. Když se použije se špičkovou grafickou kartou a platformou pro vývojáře v oblasti AI QuAI společnosti QNAP, přemění se na výkonné úložiště velkých dat pro AI a výpočetní centrum.

A co takhle: přepínač 10GbE a karty QM2 od společnosti QNAP

Společnost QNAP také vystavuje neřízený přepínač 10 GbE/NBASE-T – 12portový QSW-1208-8C (4 porty SFP+ optické vlákno, 8 SFP+/ RJ45 měděné kombinované porty). Přepínač nabízí domácím uživatelům a malým podnikům konektivitu 10GbE pro úlohy náročné na šířku pásma a napomáhá snižovat náklady díky tomu, že je zpětně kompatibilní se stávajícími kabely kategorie 5e, 6 a 6a.

Rozšiřující karty QM2 PCIe QNAP uživatelům umožňují přidat ke QNAP NAS M.2 SSD a konektivitu 10GbE RJ45. Karty QM2 umožňují SSD cache pro vyšší výkon IOPS nebo pro vytvoření svazku s automatickým stupňováním pro optimální úložný výkon. Pokročilé modely QM2 mají konektivitu 10GbE 10GBASE-T a nabízejí dostupnou cestu pro vylepšení při zavedení sítí 10GbE.

Demo jako živé: na Cebitu se můžete seznámit se softwarem QNAP

Společnost QNAP představuje na veletrhu CeBIT následující aplikace: Virtualization Station pro provozování a spravování většího počtu virtuálních počítačů na jednom zařízení NAS; QVR Pro dozorovací řešení s komplexní správou kamer a událostí; výpočetní platformu AI QuAI pro realizaci umělé inteligence, strojového učení a hlubokého učení; QIoT Suite Lite pro vývoj aplikací IoT na QNAP NAS; a různé aplikace pro zvýšení produktivity pro zjednodušení organizace a vyhledávání souborů.

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení