Menu

RedEye RE-100: černá skříňka do auta

15.10.2012 14:20 | Redakce Chip + Přidat komentář
RedEye RE-100: černá skříňka do auta

RedEye RE-100: černá skříňka do auta | foto: CHIP

UMAX uvádí na český trh „černou skříňku“ do automobilu RedEye RE-100. Na rozdíl od obyčejných kamerek pro automobily má i mikrofon, GPS tracker a G-senzor pro záznam brzdění i zrychlení automobilu.

 

 

 

RedEye RE-100 snímá dopravní situaci před automobilem v maximálním rozlišení 1 280 x 720 při frekvenci 30fps. HD záznam je ukládán ve video kodeku H.264 HD, ale lze jej pořizovat i v datově úspornějším režimu VGA (640 x 480 bodů, 30 fps). Pro záznam je připraven slot na paměťové karty typu Micro SD o kapacitě až 32 GB. Celý záznam včetně zvuku, trasy, přetížení a rychlosti lze pak přehrát na počítači pomocí přibalené aplikace.

Zařízení nabízí čtyři režimy nahrávání: základní konsekutivní v délce dvou minut, ruční (tedy na pokyn obsluhy), automatické nahrávání při zaznamenání nadprůměrného přetížení a automatický záznam při detekci pohybu před zaparkovaným stojícím vozem.

Společně s obrazem se zaznamenává také zvuk a GPS souřadnice, pomocí kterých si můžete svou trasu přehrát a vedle záznamu znázornit na Google maps. Velkou výhodou „černé skříňky“ je také přítomnost G-senzoru, který zaznamenává jakékoliv změny pohybu ve třech osách. Zpětně tak může uživatel například dokázat nejen jakou rychlostí v době incidentu jel, ale také že brzdil a má k dispozici obrazový záznam včetně zvuku celého případného incidentu i následného dění.

RedEye RE-100 má rozměry 70 x 50 x 32 mm a hmotnost 58 g. Připevnit jej lze pomocí nastavitelného držáku, který je součástí balení. Při opuštění automobilu pak lze zařízení z držáku rychle a jednoduše sejmout. Doporučená koncová cena RedEye RE-100 je stanovena na 3 390 Kč s DPH (bez paměťové karty). Ve výbavě je kromě kamerky i držák, napájecí adaptér do automobilu, AV kabel, CD se softwarem PC Viewer a anglický a český manuál.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.