Menu

Routery Netgear lze hacknout na dálku

13.10.2015 17:55 | Karel Kovar + Přidat komentář
Routery Netgear lze hacknout na dálku

Routery Netgear lze hacknout na dálku | foto: CHIP

Od hacknutého routeru přes útok nebezpečného malwaru až po kompletní ovládnutí počítače – to může být podle expertů reálný scénář útoku na routery. 

Na počátku října objevili bezpečnostní experti ze společnosti Symantec nový malware označovaný jako „Linux.Wifatch“ nebo „Ifwatch“, který zneužíval slabá hesla v routerech a umožňoval změnit jejich konfiguraci. Malware nejprve změnil přístupové heslo do routeru, poté se připojí k P2P síti a rychle se šíří na další zařízení. Podle expertů jde v tomto případě o přípravu na další fázi útoku, v rámci kterého může být do počítačů uživatelů propašován malware a počítač zcela ovládnut.

Při podrobném testování schopností tohoto malwaru objevil bezpečností expert Joe Giron novou zranitelnost v routerech Netgear. Tato chyba je mimořádně závažná a postihuje přibližně 5 tisíc routek této značky. Naštěstí již zítra (14. Října) by měla společnost Netgear zveřejnit záplatu, která tuto chybu opraví.

Další podrobnosti (včetně seznamu postižených routerů) najdete na serveru TheHackerNews na http://thehackernews.com/2015/10/netgear-router-hack.html

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení