Menu

Rozšířená realita pro World of Tanks vznikla na platformě Google ARCore

20.03.2018 13:23 | Milan Loucký + Přidat komentář
Rozšířená realita pro World of Tanks vznikla na platformě Google ARCore

Rozšířená realita pro World of Tanks vznikla na platformě Google ARCore | foto: CHIP

Hra World of Tanks již brzy vstoupí do zbrusu nové éry. Update 1.0 přinese mnoho nového i dlouho očekávané změny v grafice a hudbě.

Při této příležitosti Wargaming vydal aplikaci nazvanou The World of Tanks AR Experience pro zařízení s Androidem. Na vzniku této aplikace jsme spolupracovali přímo se společností Google. Novinka je postavena na platformě ARCore, která je určena pro vývojáře, kteří pracují na tzv. rozšířené (augmentované) realitě. Dosah této funkce je nyní vice než 100 miliónů mobilních zařízení.

The World of Tanks AR Experience umožňuje uživatelům vidět tankovou bitvu, která kolem nich zuří a to v podstatě kdekoliv, od těch gigantických až po stolní rozměry. Augmentovaný tank lze také rozebrat a podívat se do jeho útrob. To je věc, která je jinak běžnému smrtelníkovi zcela odepřena. Uživatel má tak jedinečnou šanci dozvědět se o těchto úžasných strojích něco víc a být takzvaně přímo u toho.

„Jsme nadšeni, že jsme mohli spolupracovat s Google na této unikátní AR aplikaci a nabídnout ji miliónům uživatelům na celém světě,“ raduje se Matt Daly ze speciálních projektů Wargamingu. „S aktuální updatem chceme hráčům ukázat skutečné tanky v bitvách a nabídnout jim realistický zážitek.“

World of Tanks AR Experience vzniklo mimo jiné za podpory Gravity Jack a tento týden bude představeno na stánku Google na GDC v San Francisku. Aplikace je k dostání zdarma na Google Play a iOS App Store.

World of Tanks AR Experience je podporováno zařízeními jako Google Pixel devices, Samsung Galaxy Note8/S8+/S8/S7/S7 Edge, Asus Zenfone AR, LG V30/V30+ a OnePlus 5. Současně podporuje i následující iOS zařízení: iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 6x Plus, iPhone 7, iPhone 7 plus, iPhone 8, iPhone 8plus, iPhone, iPad pro, a iPad 5.

Aplikace je ke stažení je zde: https://wotar.app.link/eu

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení