Menu

Rozšíření pro YouTube zdarma: aplikace, která oblíbenou video platformu ještě vylepší

15.09.2020 17:10 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Rozšíření pro YouTube zdarma: aplikace, která oblíbenou video platformu ještě vylepší

Rozšíření pro YouTube zdarma: aplikace, která oblíbenou video platformu ještě vylepší | foto: Gerd Altmann/Pixabay

Nejoblíbenější službu pro sdílení a sledování videí mnoho uživatelů sleduje prostřednictvím neméně oblíbené aplikace pro Android. Její vylepšená alternativa YouTube Vanced nabízí další zajímavé možnosti.

Pokud patříte k uživatelům, kteří sledují YouTube videa prostřednictvím smartphonu s Androidem, patrně byste ocenili řadu dalších funkcí. Obraz v obrazu nebo přehrávání videa při uzamčené obrazovce není v oficiální aplikaci pro většinu uživatelů k dispozici. Podobné praktické funkce ale mohou nabídnout komunitní projekty, mezi které patří například YouTube Vanced. Zpravidla bývají k dispozici pouze zákazníkům, odebírajícím některou z placených služeb.

YouTube Vanced obchází některá omezení a může proto být pro Google trnem v oku. Přesto ale aplikace neumožňuje stahování videí pro použití offline, případně sdílení souborů přes komunikátory jako například WhatsApp. Místo toho budete jako obvykle přesměrováni na oficiální předplatné YouTube. Přesto ale přehrávání videí na pozadí není to jediné, co YouTube Vanced dokáže.

Stáhněte si: YouTube Vanced

youtubevanced-logo

YouTube Vanced APK – Android App 15.33.34

CHIP hodnotí Dobrý

Aplikace je rozšířenou verzí klasické aplikace pro YouTube na Androidu.

Stáhněte si

 

Výhody
umí přehrávat YouTube videa na pozadí
tmavý režim pro OLED displeje
mnoho možností přizpůsobení

YouTube Vanced: co bezplatná aplikace dokáže

youtubevanced2

Nejzajímavějšími funkcemi aplikace jsou přehrávání na pozadí a režim obraz v obrazu. | Zdroj: Google Play/YouTube Vanced

YouTube Vanced je složen z několika komponent. Nejjednodušším způsobem, jak jej instalovat, je prostřednictvím správce, který si stáhnete z výše uvedeného odkazu (manager.apk). Na webových stránkách najdete také starší verze programu, které tam vývojáři stále nechávají k dispozici.

V průběhu instalace si můžete zvolit některá z nabízených nastavení, která se týkají hlavně volby jazyka a designu. U smartphonů s OLED displejem doporučujeme verzi s tmavým režimem, který šetří akumulátor i oči. Díky možnosti přehrávání na pozadí nebo režimu obraz v obrazu můžete pokračovat ve sledování videí i když přepnete na jinou aplikaci. Při zamčené obrazovce funguje i přehrávání zvuku.

Stahování videí bezplatně není v aplikaci YouTube Vanced možné. Pokud byste takovou funkci hledali, je lepší sáhnout po SnapTube nebo TubeMate.

Aplikace YouTube Vanced je rozšířením klasické aplikace YouTube, při jejím používání si tak nemusíte zvykat na jiné rozhraní. Z praktického pohledu lze ocenit skutečný tmavý režim a režim přehrávání na pozadí. Aplikace ale také obsahuje adblocker, který se nedá vypnout. V souvislosti s příjmy, které reklamy generují některým tvůrcům, je třeba myslet i na tento fakt. Z tohoto pohledu je lepší používat běžnou aplikaci pro YouTube.

mohlo by vás také zajímat: uživatelé androidu se musí přizpůsobit – google končí s praktickou funkcí chatu

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.