Menu
CHIP Speedtest

Uživatelé Androidu se musí přizpůsobit: Google končí s praktickou funkcí chatu

02.09.2020 12:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Uživatelé Androidu se musí přizpůsobit: Google končí s praktickou funkcí chatu

Některé z aplikací Google už dříve nabízely možnost kontaktovat uživatele, kteří je přímo nepoužívají. Dokonce bylo v plánu tuto možnost ještě rozšířit. Podle aktuálních informací se ale uživatelé nyní naopak musí připravit na ukončení podpory komunikace mezi různými službami.

Mnoho uživatelů zná situaci s různými platformami messengerů velice dobře. Přátelé a rodina používají pro komunikaci různé nástroje a aplikace, což vzájemný kontakt zbytečně komplikuje. Jak jednoduché by bylo, pokud by všichni mohli vzájemně chatovat bez překážek a zbytečných komplikací. Co mnoho uživatelů možná neví, Google měl už před nějakým časem v plánu tento problém vzájemné nekompatibility platforem vyřešit. Nabídl k tomu nástroj App Preview Messaging.

Pomocí aplikací, jako například Google Allo, Google Duo nebo Google Photos bylo dříve možné kontaktovat uživatele, kteří tyto aplikace nepoužívají. V takových případech byly zprávy automaticky převedeny na SMS nebo MMS. V jiných případech mohli příjemci obdržet odkaz, na kterém si mohou obrázky a zprávy prohlédnout, případně se připojit k video konferenci. S tím je ale teď konec.

Google s podporou App Preview Messaging končí

Přibližně čtyři roky po původním uvedení je nyní podpora funkce chatování napříč aplikacemi u konce. V oznámení od Google nelze najít žádné vysvětlení tohoto kroku, tak se můžeme jen domnívat, že důvodem je nízké využívání této možnosti uživateli. V budoucnu by měla být i odstraněna možnost odpovídajících nastavení App Preview Messagingu v aplikacích a postupně zmizí i z celého systému Android.

Návrat funkce je proto velmi nepravděpodobný. Je zajímavé, že to není tak dávno, kdy se diskutovalo o legislativní úpravě, která by měla stanovit povinnost vzájemné kompatibility jednotlivých messengerů a možnost komunikace mezi uživateli i vně konkrétních aplikací. Možná se tedy v budoucnu dočkáme jiného řešení, které bude mnohem větší a komplexnejší, než App Preview Messaging od Google.

mohlo by vás také zajímat: whatsapp získá praktickou funkci pro snadné čištění obsahu a uvolnění paměti

Obrázek v záhlaví: 9to5google.com


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení