Menu

Rychlé herní monitory AOC Agon 3

11.01.2019 07:41 | Milan Loucký + Přidat komentář
Rychlé herní monitory AOC Agon 3

Rychlé herní monitory AOC Agon 3 | foto: CHIP

Na trh přicházejí zakřivené monitory AOC AG273QCG (Nvidia G-SYNC) a AG273QCX (AMD FreeSync 2 HDR), oba z nejnovější třetí generace monitorů Agon. Vylepšené prémiové herní monitory dorazí do obchodů v průběhu ledna.

Jsou určeny především skutečným herním nadšencům, kterým nabízí rychlou obnovovací frekvenci až 165 Hz, dobu odezvy 1 ms a nejnovější technologie jako AMD FreeSync 2 HDR. Díky svým schopnostem jsou modely AG273QCG a AG273QCX ideální i pro nejrychlejší herní akce.

AOC představila svou prémiovou řadu herních monitorů Agon (starořecký výraz pro soutěž, klání, antagonismus) v roce 2016. První generace monitorů Agon jako je AG271QX získala mnohá ocenění, přičemž 240Hz model AG251FZ sám sebe pasoval na „nezbytnost pro herní týmy a velké herní turnaje“. Druhá generace monitorů AGON rozšířila portfolio o velké a zakřivené uhlopříčky (27" až 35"), jako je například AG352UCG. Nově příchozí třetí generace monitorů Agon 3 přináší profesionální herní parametry, nabízí zajímavý design a více herních vychytávek.

Nový 27" AG273QCG je vybaven zakřiveným (1800R) TN panelem s QHD rozlišením (2560x1440 bodů). Podporuje technologii Nvidia G-SYNC a jeho obnovovací frekvence je až 165 Hz s 1ms dobou odezvy. Uživatelé, jejichž grafické karty podporují G-SYNC, jeho aktivací eliminují sekání a trhání obrazu a sladí obnovovací frekvenci monitoru a GPU. Vysoká svítivost 400 nitů znamená, že monitor lze bez problémů používat i v místnostech s hodně světlem. Dva zabudované 2W reproduktory s DTS doplňují tento audio-vizuální balíček.

Model AG273QCX je 27" HDR monitor se zakřiveným (1800R) VA panelem, QHD rozlišením a obnovovací frekvencí až 144 Hz. Díky vysoké svítivosti (až 400 nitů) podporuje tento model HDR standard VESA DisplayHDR 400. Jako další podporuje technologii AMD FreeSync 2 HDR pro odstranění input lagu vznikajícího při HDR tone-mappingu, a pro vynucení low-framerate kompenzace (LFC) a v neposledním řadě i pro zbavení se trhání a sekání obrazu. Statický kontrast VA panelu 3000:1 a pokrytí až 90 % DCI-P3 barevné škály zaručují obraz plný hlubokých černých a zářivých barev, při zachování širokých pozorovacích úhlů 178°/178°. Pro ještě nižší motion blur je monitor vybaven stroboskopickým podsvícením a zvuk dodávají 2 x 5 W DTS reproduktory.

Oba monitory nabízí ze tří stran bezrámečkový panel, což se hodí pro vícemonitorové sestavy. Mají ergonomické stojany se 110mm výškovým nastavením a možností otáčení a nahnutí. Na zadní straně pak svítí novinka - AGON Game Lights - nastavitelné podsvícení s více než 100 000 barvami. Funkce AGON Game Lights může být nastavena i tak, aby se podsvícení měnilo dle hraného obsahu. Stylový červený trojúhelníkový stojan modelu AG273QCG i stříbrný stojan modelu AG273QCX jsou pevné a na stole nezabírají příliš místa. Zakřivení 1800R nabízí intenzivní ponoření se do děje a poskytuje příjemné prožitky ze sledování obrazu. Známý zabudovaný držák na sluchátka z minulých generací AGON byl předělán a zdvojen, takže nyní najde uživatel po jednom na každé straně. Pro jednoduché sestavení monitoru a jeho rozebrání (turnaje, LAN party atd.) lze stojan připevnit na jeden klik bez jakýchkoliv šroubků. Šikovný držák pak dělá z přenášení monitoru snadnou záležitost. Model AG273QCX je také vybaven předělaným kabelovým dálkovým ovladačem – AOC Game Pad, pro snadné nastavování různých OSD nabídek.

Další výbava a funkcionality

Kromě všech výše zmíněných předností jsou oba modely vybaveny:

•             AOC Game Color, kde si může uživatel nastavit barevnou saturaci pro lepší úrovně šedé škály a detaily obrazu,

•             AOC Game Modes, se specifickými vylepšeními jsou zaměřeny na různé herní žánry s prostorem pro 3 vlastní uživatelské profily,

•             AOC Shadow Control, pro prosvětlení temných koutů ve hrách, bez dopadu na zbytek obrazu,

•             AOC Dial Point, zaměřovací indikátor ve středu obrazovky, pomáhá hráčům lépe mířit při FPS hrách,

•             FPS Frame Counter, zobrazí aktuální počet snímků za sekundu,

•             Flicker Free Technology, pro snížení únavy očí z dlouhých herních akcí,

•             a nové upravené OSD menu s moderním vzhledem, doplněné o softwarové OSD (G-Menu) pro ještě více možností customizací.

Testy jsou DNA Chipu. Zde si můžete prohlédnout testy herních monitorů.

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení