Menu

Rychlý, manipulovatelný a poměrně drahý Benq

13.10.2010 11:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Rychlý, manipulovatelný a poměrně drahý Benq

Rychlý, manipulovatelný a poměrně drahý Benq | foto: CHIP

Monitory Benq spadají většinou do kategorie levnějšího mainstreamu a jsou zajímavé především dobrým poměrem mezi cenou a úhlopříčkou obrazu. Novinku s vyšší aspirací představuje rychlý 120Hz displej XL2410T s 23,6“ panelem a možností výškového a stranového nastavení.

Podle tiskové zprávy je Benq XL2410T určen hlavně pro náročné hráče. Je vybaven řadou herních režimů a koneckonců má obnovovací frekvenci 120Hz a udávanou dobu odezvy 2 ms (GTG). Udávaný kontrastní poměr 10 000 000:1 bereme se značnou rezervou. Díky 120Hz obnovovací frekvenci lze monitor použít i pro sledování 3D her a videa (podporuje nVidia Vision). O připojení videosignálu se starají konektory D-Sub, DVI-D-DL a HDMI. Podstavec displeje umožňuje výškové nastavení a díky pivotu i otočení displeje do podoby „portrét“.

Na monitoru se nachází dvě „herní“ tlačítka. Jedno je určeno pro změnu zobrazovacího modu, kterých je celá řada: Full, Aspect, Overscan, 1:1, 17”, 19”, 19” širokoúhle a 22” širokoúhle. Druhé umožňuje hráčům automaticky přizpůsobit originální zdroj obrazu tomu nejvhodnějšímu nastavení při zachování poměru stran. Na vývoji displeje se podle tiskové zprávy podíleli i známí hráči. Předpokládáme, že ho asi zkoušeli při hraní.

Hodně šokování jsme cenou. 11 500 Kč včetně DPH je na TN displej s 23,6“ rozlišením opravdu, ale opravdu hodně. Za ty peníze se dá koupit 24“ displej s IPS panelem od renomovaného výrobce.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení