Menu
CHIP Speedtest

Samsung, Apple a další budou ohromeni: Xiaomi představuje smartphone s megadisplejem

30.09.2019 07:00 | Jiří Palyza
Samsung, Apple a další budou ohromeni: Xiaomi představuje smartphone s megadisplejem

Společnost Xiaomi představila svůj nový vlajkový model chytrých telefonů. Mi Mix Alpha překonává několik rekordů a přináší do světa mobilů nový trend.

Zakladatel Xiaomi před několika dny představil nejnovější model chytrého telefonu a mimochodem tím otevřel i novou éru mobilních telefonů. Mi Mix Alpha nevypadá tak, jako většina současných smartphonů. Zařízení je jedním velkým displejem. Ze všech stran.

S poměrem velikosti plochy aktivního displeje k půdorysu telefonu 180,6 % nový model od Xiaomi láme všechny dosavadní konvence, na které jsme u smartphonů zvyklí. Jak ale čínský technologický gigant poměru vyššího než 100 % dosáhne?

Xiaomi předvádí, jaké inovace jsou ještě v oblasti mobilů možné

mi-max-1

Obrazovka kde to jen jde. Nerozsvítí se jen malá část telefonu.

Displej modelu Mi Mix Alpha pokrývá nejen celou přední část zařízení. Rozprostírá se i přes oba boky až na zadní část, kde zanechává jen malý pruh povrchu bez obrazovky. Xiaomi tak v praxi předvádí, co znamená "držet obrazovku v ruce".

Náhodnému kontaktu a reakci telefonu při jeho držení a manipulaci, ke kterému nutně musí docházet, zabraňuje software. Povrch displeje na okraji a zadní straně těla není aktivní: stavový řádek se přesunul z horního okraje obrazovky na přední straně do postranních boků. Informace o stavu baterie, kvalitě příjmu a stavová oznámení se tedy zobrazují tam, kde ostatní telefony mají rám těla. Boční tlačítka hlasitosti a pohotovostního režimu jsou samozřejmě digitální a lze je ovládat dotykem.

V žádném jiném telefonu není dnes použit displej v takovém rozsahu. V tomto ohledu Xiaomi představuje novou a inovativní technologii, kterou dává všem ostatním výrobcům lekci v oblasti vývoje.

Obrovský displej, ale žádná přední kamera

mi-max-2

Fotoaparát obsahuje vše: podobný objektiv nemá žádný jiný výrobce.

Co vše je v současném technickém světě možné Xiaomi ukazuje nejen prostřednictvím displeje. I v dalších ohledech je smartphone výjimečný. Je osazen procesorem Qualcomm Snapdragon 855 Plus, který se už v modelu OnePlus 7T předvedl jako výkonné monstrum. CPU je podporován velkorysou 12GB RAM. Paměť telefonu nabízí kapacitu, jako mnohé notebooky. Jejích 512 GB nabízí dostatek místa pro videa, hudbu, aplikace a filmy.

S Mi Mix Aplha dosahuje Xiaomi i nového rekordu v oblasti technologie fotoaparátu, a to i když postrádá přední kameru. V jediné oblasti bez displeje, která se nachází na zadní části těla mobilu, je vestavěná trojitá kamera s konvenčním zoomem a širokoúhlým objektivem. Hlavní fotoaparát je první svého druhu s rozlišením neuvěřitelných 108 Mpx. Tak vysokého rozlišení je dosaženo softwarovým renderingem nasnímaných obrázků v rozlišení 27 Mpx, který dopočítá ke každému pixelu ještě další čtyři a tím zvýší výslednou kvalitu snímku.

Přední kameru do svého nového modelu Xiaomi nezabudovala. Selfie se tak snímají jednoduše otočením telefonu. Displej na zadní obrazovce vám umožňuje, abyste se viděli, takže i s chybějící přední kamerou nejste o pocit selfie ochuzeni.

Poslední rekord je skryt uvnitř telefonu

mi-max-3

Levný Mi Mix Alpha určitě nebude. Kupující ale získá za své peníze spoustu inovací.

Pro napájení tak velké plochy displeje a výkonného hardwaru je použit akumulátor s kapacitou 4050 mAh. Takovou kapacitu využívají už i jiní výrobci ve svých vlajkových modelech telefonů, které jsou osazeny displejem pouze na přední straně. Lze tedy předpokládat, že čas běhu pouze na akumulátor bude velmi krátký. Jinak smartphone nabízí vše, co je v oblasti současných technologií dostupné. Je vybaven snímačem otisku prstů na displeji, režimem časové lupy s rychlostí zobrazování až 960 snímků/sekundu a také modulem 5G.

To vše ale má svou cenu. Ta se díky technologickým inovacím a drahé výbavě může pohybovat okolo 65 tisíc Kč. V prosinci bude Xiaomi Mi Mix Alpha uveden v Číně a prodáván ve velmi omezeném množství. Novým modelem ale technologický gigant naznačuje, co lze dnes v oblasti technologií nabídnout a jaké trendy v oblasti mobilů můžeme v nejbližších letech očekávat.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení