Menu

Samsung Galaxy a další překonány: toto jsou nejrychlejší smartphony s Androidem

13.12.2019 07:15 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Samsung Galaxy a další překonány: toto jsou nejrychlejší smartphony s Androidem

Samsung Galaxy a další překonány: toto jsou nejrychlejší smartphony s Androidem | foto: CHIP

Ať už jde o Samsung, Huawei nebo OnePlus, většina vedoucích výrobců smartphonů spoléhá na mobilní operační systém od Google. Pokud ale jde o výkon mobilních telefonů, jsou mezi nimi významné rozdíly.

Podíváme se na deset nejrychlejších smartphonů na Androidu, kde si svůj úspěšný vstup oslavil relativně neznámý Realme X2 Pro. Při rozhodování o nákupu mobilního telefonu je jednou z nejdůležitějších posuzovaných vlastností jeho výkon. Určuje nejen rychlost zařízení, ale také jeho životnost (tedy délku použitelnosti) a hladkost chodu při různých činnostech, ke kterým patří hraní her a úprava fotografií.

Rostoucí množství uložených dat, nové aktualizace softwaru a veškeré stažené aplikace se významně podílí na výkonové zátěži a postupně zvyšují rezervy telefonu. Jak hladce a rychle telefon reaguje lze mimo jiné prověřit benchmarkovými testy.

Přesně k tomu je určena benchmarková aplikace AnTuTu, o které jsme se už v našich online příspěvcích zmiňovali. Porovnává různé hodnoty. Hodnotící kriteria mimo jiné zahrnují výkon operační paměti RAM, procesoru (CPU/SoC) a grafického procesoru GPU. Číselné ohodnocení plynoucí z těchto výpočtů ukazuje skutečnou rychlost smartphonu. Čím vyšší toto číslo je, tím lepší skóre smartphone v Top 10 získal. Kvalitu mobilů ale samozřejmě určuje i mnoho dalších parametrů, mezi které např. patří ergonomie, kvalita provedení, výdrž baterie, výbava apod.

Nejrychlejší smartphony s Androidem v měsíci listopadu 2019

antutunovember1

Přehledný žebříček zobrazuje top deset nejrychlejších telefonů s Androidem podle hodnocení benchmarku AnTuTu.

První místo

Na základě hodnocení AnTuTu je ROG Phone 2 od Asusu stále na prvním místě. Tato řada telefonů není zdaleka tolik populární, jako mobily od Samsungu, Huawei a dalších mnohem prodávanějších značek. Je to hlavně dáno tím, že Asus typovou řadou ROG míří především na cílovou skupinu hráčů. Nejnovější model herního smartphonu je osazen procesorem Qualcomm SoC Snapdragon 855 Plus. Za zmínku také stojí 12 GB RAM a OLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz.

Druhé místo

Na druhém místě se usadil smartpone OnPlus 7T. Skóruje především trojitým fotoaparátem a OLED displejem s frekvencí 90 Hz. Nejlepší parametry vykazuje i z hlediska doby, tedy rychlosti, nabíjení.

Třetí místo

Bednu doplňuje OnePlus 7T Pro. Vlajková loď výrobce zaujme přesvědčivou trojí kamerou a silným výkonem. Je ale třeba chránit životnost baterie, vzdát se bezdrátového nabíjení a raději nabíjet přes kabel.

Aplikace pro benchmarkové testy na Androidu

antutu-logo
AnTuTu Benchmark - Android App 4.0.2
Bezplatný benchmark vám umožní změřit a porovnat výkon vašich telefonů s Androidem.

 

3dmark-logo
3DMark - benchmark pro hráče - Android App 2.0.4589
Benchmarkový test přivede vaše zařízení s Androidem až na samé hranice výkonu.

 

geekbench-logo
Geekbench 5.0.0
Benchmark pro mobily i desktopy. Funguje na mnoha různých platformách včetně Androidu, iOS, Windows a Linuxu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.