Menu

Samsung Galaxy Xcover 2

29.01.2013 10:40 | Redakce Chip + Přidat komentář
Samsung Galaxy Xcover 2

Samsung Galaxy Xcover 2 | foto: CHIP

Samsung představil odolný smartphone Xcover 2. Telefon splňuje certifikaci IP67 a nevadí mu tedy prašné prostředí, písek a je voděodolný až po dobu 30 minut v hloubce jednoho metru.

 

 

Samsung Galaxy Xcover 2 používá nejnovější operační systém Android 4.1 (Jelly Bean), řadu aplikaí pro sportovce a turisty a přídavné rozhraní, díky němuž lze telefon ovládat například potřepáním nebo ztlumit přístroj překlopením. Synchronizaci, zálohování a obnovu dat zajišťuje cloudová služba S-Cloud. Funkce S Voice umožňuje uživatelům ovládat telefon hlasem a zobrazit tímto způsobem týdenní předpověď počasí, hledané telefonní číslo nebo dokonce pořídit fotografii.

Cestovatele potěší předinstalované Google mapy a podpora navigačních systémů

GPS a GLONASS. Telefon je osazen LED diodou, která slouží jako blesk fotoaparátu, ale lze ji využít rovněž jako svítilnu. Akumulátor s kapacitou 1700 mAh vydrží podle výrobce na 570 hodin provozu stand-by.

Přístroj má čtyřpalcový WVGA TFT displej (800 x 480 bodů), 5megapixelový fotoaparát vzadu a přední fotoaparát s rozlišením VGA a také zamykatelný kryt baterie. Podpora Bluetooth v 4.0 je zárukou rychlejšího spojení při menší spotřebě a schopnosti detekovat další zařízení až do vzdálenosti 50 metrů. Srdcem přístroje Galaxy Xcover 2 je dvoujádrový procesor taktovaný na 1 GHz. Telefon má vnitřní paměť o kapacitě 4 GB, kterou lze rozšířit prostřednictvím až 32GB mikrosSD karty. Rozměry činí 130,5 x 67,7 x 12 mm a hmotnost 148,5 g.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Cesta?

  Dobrý den. S Xcover2 jsem spokojený až od doby, kdy jsem zařízení „rootnul“ (tedy nahrál operační systém s vyššími oprávněními)->ztratil jsem tím sice záruku, ale proces se dá vrátit zpět. Poté jsem nainstaloval app LINK2SD. Ta mi umožnila využívat část SD karty jako interní paměť. Výsledkem je fakt, že mám v mobilu cca 2.5GB aplikací (i když mobil má jen 1GB) a cca 500MB dalšího volného místa. Nejsem žádný odborník, nicméně možná by toto byla cesta? Přesouvat app na SD mi sice telefon teoreticky umožňuje, ale prakticky to není možné. App link2SD pouze přesune většinu částí aplikací na SD a vytvoří na ně odkaz.
  Pokud by to bylo pro Vás řešením, koukněte např. na http://www.eoj.cz/…-2-gt-s7710/

  Reagovat na komentář

  SD karta - rozšíření

  Je možnost jak ukládat aplikace na SD kartu. Mám tento mobil GT-S7710 a nejde to. Android je tam verze. 4.1.2.Prosím o pomec. Mapy navigace tam prostě nedám a nedám. Díky.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení