Menu

Samsung představil Galaxy Note 4, zajímavý Galaxy Edge a VR brýle

03.09.2014 18:24 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Samsung představil Galaxy Note 4, zajímavý Galaxy Edge a VR brýle

Samsung představil Galaxy Note 4, zajímavý Galaxy Edge a VR brýle | foto: CHIP

Společnost Samsung představila v rámci výstavy IFA své nové produkty. Velký smartphone Galaxy Note už je dostupný ve verzi 4 a zajímavý Galaxy Edge má zahnutý displej. Samsung se pouští i do oblasti virtuální reality.

img-3624-nahled

Galaxy Note je už nyní ve verzi 4 vybaven displejem s vyšším rozlišením a to vyšším než Full HD. Konkrétně má rozlišení Quad HD, tedy 2560×1440 a jde o displej typu Super AMOED. Vylepšeno bylo i ovládací pero, které nyní podle výrobce zvládá až 2048 stupňů přítlaku. Mezi další vylepšení patří snímač otisků prstů, rychlejší nabíjení (smartphone by se měl nabít už za půl hodiny, což je jistě příjemná funkce) a lepší fotoaparát. Samsung myslel hlavně na populární selfies, takže i předním fotoaparátem pořídíte pěkné snímky se širším záběrem – 120 stupňů. Vylepšen byl samozřejmě i software a možnosti práce s více aplikacemi.

Mezi zajímavé doplňky k tomuto smartphonu patří kromě krytů od firmy Swarovski a zajímavému krytu s LED diodami, které informují o čase, stavu baterie a příchodu zpráv, hlavně virtuální brýle Galaxy Gear vr. Do nich se Galaxy Note 4 zasadí a každá polovina displeje je využita pro promítání pro jedno oko. Využití může být různé – od procházení virtuální krajinou po hraní 3D her.

Kromě Galaxy Note 4 představil Samsung i Galaxy Note Edge. Ten má na jednom boku zakulacený displej, na kterém mohou být ikony, nebo například zprávy, čas a podobně. Způsobů využití bude asi více. Rozhodně jde o zajímavou technickou novinku. Kromě těchto produktů se Samsung pochlubil i novými hodinkami Gear S, se kterými už jsme vás ale seznámili.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení