Menu

Samsung Series 9: duralový notebook s SSD diskem

06.01.2011 17:57 | Redakce Chip + Přidat komentář
Samsung Series 9: duralový notebook s SSD diskem

Samsung Series 9: duralový notebook s SSD diskem | foto: CHIP

Samsung představil na CES 2011 další zajímavou novinku. Je jí notebook série 9 s hmotností 1,31 kg, hloubkou 16,3 mm a třináctipalcovou obrazovkou. Na první pohled vypadá jako přímý konkurent Applu MacBook Air, ale pracuje s Windows 7.

Samsung notebook série 9 je vybaven „SuperBright Plus“ displejem se svítivostí 400 cd/m2 a kontrastním poměrem 1300:1, který spolupracuje se světlocitlivými senzory automaticky upravujícími intenzitu podsvícení displeje. Zajímavý je ale hlavně díky šasi ze slitiny duralumin. Duralumin je lehký materiál, který je dvakrát pevnější než hliník a běžně se používá při konstrukci letadel. Klíčovou myšlenkou při vývoji designu byl důraz na plynulé linie, které dodávají notebooku dojem aerodynamického sportovního automobilu.

O dostatečný výkon se starají procesory Intel Core i5/i7 druhé generace v kombinaci s pamětí o kapacitě až 8GB a SSD diskem. Funkce Fast Start společnosti Samsung uživatelům umožňuje začít pracovat do 12 sekund. Disk SSD o kapacitě 128/256GB bez pohyblivých součástek umožňuje o 60 procent rychlejší zavedení systému než notebook s diskem HDD. Tento model má také vyšší odolnost a minimální hlučnost a zahřívání. Technologie Fast Start uvede přístroj z režimu spánku do běžného chodu za pouhé tři sekundy. Baterie Samsung notebooku série 9 má podle tiskové zprávy vydržet až třikrát déle než baterie běžného notebooku. Notebook je vybaven webkamerou s HD rozlišením 1,3MPx a dotykovým touchpadem s ovládáním pomocí gest.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení