Menu

Samsung uvede nový procesor Exynos 8 Octa

20.11.2015 14:30 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Samsung uvede nový procesor Exynos 8 Octa

Samsung uvede nový procesor Exynos 8 Octa | foto: CHIP

Jednočipové řešení Exynos 8 Octa je založené na 14nm výrobní technologii FinFET a kromě 64bitového CPU obsahuje i LTE modem. Podle Samsungu je o 30 % výkonnější a o 10 % úspornější než Exynos 7 použitý v Galaxy S6.

Společnost Samsung Electronics představila nejnovější přírůstek do rodiny procesorů s názvem Exynos 8 Octa 8890. Tento čip je teprve druhým procesorem Samsung, který je vyrobený 14nanometrovou výrobní technologií FinFET. Na rozdíl od předchůdce Exynos 7 Octa 7420 je Exynos 8 Octa první čipset, ve kterém je integrována vlastní CPU Samsungu s 64bitovou ARMv8 architekturou a nejnovějším LTE Rel. 12 Cat. 12/13 modem, který umožňuje maximální rychlost stahování až 600 Mbps (Cat.12) a rychlost nahrávání až 150 Mbps (Cat.13) za pomoci agregace pásma.

V porovnání se starším procesorem  Exynos 7 Octa, na kterém je založen například smartphone Samsung Galaxy S6, poskytuje o více než 30 % vyšší výkon a 10 % vyšší energetickou úsporu. Tento čip také podporuje vylepšený heterogenní multiprocesing, takže efektivně využívá osm jader (čtyři vlastní a čtyři ARM Cortex-A53). Exynos 8 Octa využívá nejnovější GPU od ARM s označením Mali-T880.

Jednočipovým řešením Exynos vybavuje Samsung své smartphony střední a vyšší kategorie. Je výhodné i pro výrobce originálního zařízení, protože znamená menší počet dílů a celkově vyžaduje menší prostor v zařízení, což přináší větší flexibilitu při konstrukci. Sériovou výrobu Exynos 8 Octa plánuje Samsung zahájit na konci roku 2015. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení