Menu

SAP a Panasonic analyzují sportovní výkony pomocí videa

12.09.2014 15:23 | Radek Kubeš + Přidat komentář
SAP a Panasonic analyzují sportovní výkony pomocí videa

SAP a Panasonic analyzují sportovní výkony pomocí videa | foto: CHIP

Iniciativa bude stavět na prototypu analytického systému Match Insights for Footbal společnosti SAP, který byl úspěšně vyvinut pro Německou fotbalovou asociaci (DFB) pro mistrovství světa v kopané 2014 v Brazílii a který společnost dále rozvíjí do komerčně použitelného produktu.

Panasonic dodává údaje o poloze z analýzy videa a softwaru a tato data jsou v průběhu utkání analyzována nástrojem společnosti SAP. Kamerový systém s mimořádně širokoúhlým záběrem vyvinutý společností Panasonic se skládá ze čtyř jednotek umístěných na sloupu, které v reálném čase snímají částečně se překrývající obrázky, a vytváří tak panoramatické video čtyřikrát větší, než je normální velikost (64:9). Tím je možné zachytit dění na celém hřišti.

15029016358-4f29f4f192-k-nahled

Kamera s mimořádně širokoúhlým záběrem je obvykle zavěšena ze střechy nebo integrována do střešní konstrukce stadionu. Je připojena k počítači se softwarem Panasonic, který rozpoznává a sbírá z videa údaje o rozmístění hráčů a poloze míče.

Plánuje se přenos těchto dat do platformy SAP HANA , která rozloží geografická data do 30 poloh za sekundu, a umožní tak přesnou analýzu pohybu každého z hráčů a míče v reálném čase.

Analýzy sportovních výkonů pomocí videa v kombinaci se systémem SAP HANA jsou slibnou alternativou způsobu, který pro sběr dat využívá snímače na štulpnách hráčů nebo míči. Oficiální pravidla většinou zakazují hráčům nosit snímače v průběhu utkání, zato video zařízení poblíž hřiště je povoleno.

15029016737-dda6de2db4-z-nahled

První prototyp společné iniciativy bude prezentován na stánku společnosti Panasonic na veletrhu IBC 2014, který se bude konat v Rai Centre Amsterodam ve dnech 12. až 16. září 2014.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení