Menu
CHIP Speedtest

Šéf Tesly, Elon Musk, prohlašuje: je čas rozbít Amazon

06.06.2020 06:45 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Šéf Tesly, Elon Musk, prohlašuje: je čas rozbít Amazon

Monopol Amazonu by měl skončit. To si myslí Elon Musk a svůj razantní názor publikoval i na Twitteru. Jeho podnětem byla skutečnost, že gigant v oblasti zásilkového prodeje na internetu odmítl přijmout do prodeje knihu.

Po krátké pauze na Twitteru se Elon Musk opět připomněl. Sice stručnou, ale prudkou reakcí na chování Amazonu. Podle jeho názoru by měl být monopol největšího online prodejce na světě rozbit: "Je čas skončit s Amazonem. Monopoly se mýlí!", napsal ve čtvrtek osmačtyřicetiletý podnikatel a vizionář.

Muska pobouřila skutečnost, že Amazon odmítl prodat knihu, která kriticky zkoumá a posuzuje omezující postupy a karanténu v průběhu koronavirové pandemie. "To je šílené", prohlásil a adresoval to přímo twitterovému účtu CEO Amazonu, Jeffa Bezose. Jeho reakce přišla poté, co Alex Berenson, autor publikace o Covid-19, tweetnul odpověď Amazonu na jeho požadavek o zařazení knihy do nabídky. Podle Amazonu se kniha neslučuje s jeho podmínkami prodeje. Berenson je kritikem koronavirových omezení. Domnívá se, že rizika vážnějšího onemocnění a úmrtí jsou mnohem nižší, než bylo uváděno, a to zejména u mladých lidí.

muskamazon1

Amazon později sdělil, že kniha byla odmítnuta omylem, její nabídka je obnovena a v této věci Berensona kontaktoval.

Musk už delší dobu žádá ukončení omezujících opatření a pohybu

Musk je také jedním z hlavních kritiků počátečních omezení, provázejících šíření koronavirové pandemie. K jeho velkému rozčilení to mimo jiné znamenalo, že musela být zastavena výroba v Tesle. Na konci dubna vyjádřil svou podporu uvolnění. Vyzýval "vraťte lidem jejich zatracenou svobodu" a omezující opatření dokonce označil za "fašistická".

Technologičtí miliardáři Musk a Bezos jsou v některých oblastech podnikání soupeři, kteří si konkurují především svými aerokosmickými společnostmi SpaceX a Blue Origin. Amazon je také investorem a podporovatelem projektu Rivian, což je přímý konkurent Tesly.

mohlo by vás také zajímat: útok na amazon a ebay – facebook startuje s vlastní prodejní platformou


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.