Menu

Signal uvolnil dlouho očekávanou funkci: alternativa WhatsAppu je opět atraktivnější

15.11.2022 11:55 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Signal uvolnil dlouho očekávanou funkci: alternativa WhatsAppu je opět atraktivnější

Signal uvolnil dlouho očekávanou funkci: alternativa WhatsAppu je opět atraktivnější | foto: Adem AY/Unsplash

Vývojáři komunikační aplikace, která je konkurentem WhatsAppu, neustále pracují na nových funkcích. Nyní přidali překvapivou inovaci, kterou tak trochu okopírovali. Má ale navíc jedno důležité vylepšení.

Pokud uživatelé hledají k jakékoliv aplikaci vhodnou alternativu, vždy by měla nabízet pokud možno maximum známých funkcí. Samozřejmě by bylo úplně nejlepší, pokud bude mít úplně všechny. To usnadní případný přechod. Možná i to je důvod, proč Signal začlenil nejnovější funkci: Příběhy.

Prostřednictvím Stories, alias Příběhů, můžete se svými kontakty sdílet obrázky, videa a texty, a to po dobu 24 hodin. To je ideální pro krátkou zprávu z dovolené nebo pro udržování vzájemného povědomí pomocí multimediálního obsahu.

Příběhy na Instagramu, WhatsAppu a dalších aplikacích i sociálních sítích už používají miliony uživatelů. Signal je přeci jen v jedné důležité věci rozdílný.

Příběhy v provedení Signalu: co dělá lépe než konkurence ve WhatsAppu

signalstories

Nová funkce, známá a oblíbená především z oblasti sociálních sítí, dělá ze Signalu komunikátor, který bude je zase o něco atraktivnější pro cílovou skupinu jejich příznivců. | Zdroj: Signal.org

Důležitý rozdíl ve srovnání s aplikací WhatsAppu a dalšími je v tom, že nová možnost funguje bez reklam, sledování a jiných forem špehování uživatelů.

Nový Příběh můžete založit klepnutím na symbol fotoaparátu v aplikaci Signal. Funkce je k dispozici i v desktopové variantě, ale zde se zobrazuje pomocí znaménka plus. Prostřednictvím těchto ovládacích prvků posléze jednoduše pořídíte fotky nebo krátká videa.

Jak je to v případě bezpečných komunikátorů obvyklé, Příběhy jsou šifrovány na úrovni end-to-end, tedy mezi dvěma komunikujícími stranami. Můžete si také podrobně nastavit, kdo si bude moci příspěvky zobrazovat. V praxi můžete volit mezi všemi kontakty, určitými osobami nebo celými skupinami. V posledním případě mohou vaše příběhy vidět i lidé, které nemáte ve svých kontaktech uložené.

Po 24 hodinách příběhy ze Signalu automaticky zmizí, pokud jste je už předtím neodstranili ručně. Nová funkce vás nebude nijak obtěžovat a neustále vyzývat ke svému používání. Dokonce ji můžete snadno deaktivovat pomocí Nastavení/Příběhy.

Signal bude více připomínat sociální sítě

Alternativní komunikátor Signal, který je stále vážnějším konkurentem WhatsAppu, postupně rozšiřuje nabídku svých možností, čímž se stává atraktivnější zejména pro mladé uživatele. Možná nebudete tuto funkci používat často, ale určitě ji stojí za to vyzkoušet. Signal také zvažuje, že se do budoucna obejde bez telefonního čísla uživatelů, což by byl z hlediska bezpečnosti velký krok směrem kupředu.

Zdroj: 9to5macSignal.org

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.