Menu
CHIP Speedtest

Skládací smartphony od Samsungu: objeví se v příštím roce hned čtyři novinky?

15.12.2020 15:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Skládací smartphony od Samsungu: objeví se v příštím roce hned čtyři novinky?

Skládací smartphony od Samsungu: objeví se v příštím roce hned čtyři novinky? | foto: Samsung

Podle nejnovějších informací uvede Samsung v příštím roce hned čtyři nová skládací zařízení. Doposud se počítalo pouze se třemi modely. Výrobce navíc zjevně plánuje také nový smartphone s rolovací obrazovkou, který se pravděpodobně objeví později.

Novinku zveřejnil korejský časopis ETNews: podle jeho informací Samsung představí v roce 2021 celkem čtyři modely smartphonů se skládací obrazovkou. Dva z nich by měly mít název Galaxy Z Fold 3 a podobně, jako jejich předchůdci, se mají skládat po delší straně. Tedy jako kniha. Další dva budou uvedeny pod značkou Galaxy Z Flip 2 a skládají se shora dolů.

Nejnovější informace také doplňují, že Samsung vybaví všechny čtyři smartphony novým standardem 5G. Modely Z-Fold a Z-Flip se ale budou lišit jak z hlediska výkonu, tak funkcemi. Výrobce k tomu ale zatím neposkytuje bližší podrobnosti.

Kdy se nové skládací smartphony Samsungu objeví na trhu?

samsungfolds1

Samsung plánuje na příští rok uvedení hned čtyř modelů skládacích smartphonů. | Zdroj: 9to5google.com

Kdo by očekával, že se nové skládací smartphony začnou i brzy prodávat, bude pravděpodobně zklamán: Samsung plánuje uvedení nových telefonů až v druhé polovině nadcházejícího roku. Doposud v období druhého pololetí výrobce vždy uváděl nové modely v řadě Note. Mnoho pozorovatelů považuje změnu v uvádění novinek v příštím roce i za náznak skutečnosti, že s Note chce Samsung do budoucna skončit.

Vypadá to, že populární S-Pen z modelů Note bude integrován do řady S a marketing se v druhém pololetí 2021 zaměří především na podporu skládacích modelů.

V nadcházejících letech Samsung zřejmě také uvede smartphone s rolovací obrazovkou. Pravděpodobně to ale nebude součástí novinek roku 2021, jak se původně předpokládalo, ale později. Na začátku roku se také plánuje uvedení nového modelu Samsung Galaxy S21.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.