Menu

Skvělý bezplatný nástroj pro video: Shotcut překvapí profesionálními funkcemi a špičkovým ovládáním

10.07.2020 13:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Skvělý bezplatný nástroj pro video: Shotcut překvapí profesionálními funkcemi a špičkovým ovládáním

Skvělý bezplatný nástroj pro video: Shotcut překvapí profesionálními funkcemi a špičkovým ovládáním | foto: CHIP

Ať už jde o editaci videa, konverze nebo úpravy, bezplatný program Shotcut má co nabídnout. Výkonný freeware boduje přehledným rozhraním a funkcemi na úrovni profesionálního programu.

Nyní Shotcut získal aktualizaci a nabízí zcela nový nástroj pro slideshow. Zpravidla až po dobrém střihu získá video ten správný švih. Video editor Shotcut je důkazem faktu, že za dobrý software pro editaci videa nemusíte nic utrácet. Pomocí bezplatného nástroje můžete svá videa stříhat a přidat do nich efekty i filtry.

Verze 20.06.28 je hlavní aktualizací programu, která přináší některé zcela nové funkce. Jednou z nejzajímavějších je integrovaný generátor slideshow: stačí importovat několik obrázků a Shotcut pro vás vytvoří slideshow, kterou následně můžete upravit podle svých představ. Kromě toho je nyní také možné použít režim tzv. "proxy editingu", kdy program vytvoří kopie vašich videí v nízkém rozlišení pro rychlejší zpracování a teprve při renderingu použije verzi s plnou kvalitou. Všechny změny najdete detailně popsané na stránkách výrobce.

Stáhněte si: Shotcut

shotcut-logo

Shotcut 20.06.28

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatný editor videa Shotcut stříhá videa, vylepšuje klipy přidáním efektů nebo převádí nahrávky do vhodného formátu.

Stáhněte si

 

Výhody
bezplatný nástroj na střih videa
rychlý a efektivní
Nevýhody
nemá integrovaný snímač obrazovky

Shotcut: silný nástroj pro zpracování videa s bohatou podporou souborových formátů

shotcut1

Program pro editaci videa je k dispozici v nové verzi a jedná se o hlavní aktualizaci.

Zvlášť silný je nástroj pro úpravy videa v podpoře širokého spektra souborových formátů. Shotcut umí zpracovat formáty streamování jako například HTTP, HLS, UDP nebo MMS a podporuje všechny běžné formáty obrázků, včetně GIF, JPEG a PNG. Kromě toho je také možné přímo v programu vytvářet zvukové záznamy a upravovat záznamy z webových kamer.

Po dokončení videa open sourcový program převede váš projekt do požadovaného souboru. Z videí lze exportovat i jednotlivé snímky v různých obrázkových formátech, což je velmi praktické, pokud chcete použít konkrétní část videa jako upoutávku pro svůj film.

Výkonný nástroj pro úpravu videa

Pokud hledáte spolehlivý nástroj pro editaci videa, Shotcut je dobrá volba. Díky široké podpoře souborových formátů je freeware užitečný i pro konverzi, která se zvlášť v případě videí používá poměrně často. Díky pravidelným aktualizacím je program také neustále vylepšován a bez chyb.

Program se dá dobře použít i pro další počítačové zpracování videí, pořízených smartphonem. Shotcut samozřejmě není klon Premiere nebo Vegas, a tím ani nechce být. Je to ale dobrý střihový program, který překoná nároky běžného uživatele.

mohlo by vás také zajímat: bezplatný převodník videoformátů bez nutnosti instalace

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.