Menu

Smartphone bez rámečku: Xiaomi vyvíjí futuristický mobil, který nemá ani tlačítka

16.07.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Smartphone bez rámečku: Xiaomi vyvíjí futuristický mobil, který nemá ani tlačítka

Smartphone bez rámečku: Xiaomi vyvíjí futuristický mobil, který nemá ani tlačítka | foto: Chip

Čínský výrobce smartphonů Xiaomi zřejmě plánuje vyvinout futuristický mobilní telefon se zaobleným displejem po všech stranách a bez tlačítek. Naznačuje to nedávno objevený patent.

Společnost Xiaomi zřejmě plánuje velký skok ve vývoji chytrých telefonů. Server LetsGoDigital objevil koncepční výkresy čínské společnosti pro mobilní telefon zcela bez rámečku. Patent je k dispozici ve dvou verzích. V jednom případě se plášť ještě trochu zvedá, alespoň v rozích, a rámeček naznačuje. Ve druhém případě obrazovka přetéká přes všechny rohy a hrany. Kryt je vidět pouze zezadu.

Na výkresech nejsou zobrazena ani žádná tlačítka a konektory. Chytrý telefon by se měl nabíjet pouze bezdrátově. Není jasné, jak se má zařízení zapínat a vypínat. Vzhledem k tomu, že nákresy nezobrazují přední fotoaparát, Xiaomi pravděpodobně plánuje použít objektiv skrytý pod displejem.

xiaomi

Koncept Xiaomi: ovládání by mohlo být problematické

Není zcela jasné, zda je takový chytrý telefon vzhledem k současnému stavu technologií proveditelný. Bez ohledu na technické problémy je také otázkou, zda je taková konstrukce vůbec žádoucí a praktická pro každodenní použití. Displej, který je ze všech stran zaoblený, bude pravděpodobně poměrně kluzký. Není také jasné, jak odolná může být taková obrazovka v případě pádu. Kromě toho by muselo existovat řešení, které by zabránilo nechtěným vstupům ovládání u okrajů obrazovky při držení smartphonu.

Je tedy otázkou, zda bude tato myšlenka vůbec realizována. Prozatím se jedná pouze o patent, který byl zaregistrován v Číně. Technické překážky pro jeho realizaci budou pravděpodobně obrovské. Nicméně Xiaomi se odvážných konceptů nebojí, což předvádí od modelu Xiaomi Mi Mix Alpha.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení