Menu

Smartphone exploduje: OnePlus se snaží najít příčiny a zaujímá stanovisko

17.09.2021 16:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Smartphone exploduje: OnePlus se snaží najít příčiny a zaujímá stanovisko

Smartphone exploduje: OnePlus se snaží najít příčiny a zaujímá stanovisko | foto: Wilfried Pohnke/Pixabay

Objevují se zprávy o samovznícení a dokonce i výbuchu smartphonů OnePlus Nord 2. Jeden z uživatelů utrpěl i zranění. Nyní se k incidentům vyjadřuje výrobce.

Údajně byly zaznamenány už tři případy samovznícení smartphonu OnePlus Nord 2. Při posledním incidentu dokonce došlo k jeho explozi, a to v kapse uživatele. Zprávu přinesl server LetsGoDigital, který o tom píše v příspěvku "OnePlus Nord 2 smartphone ontploft: 3de incident, man gewond".

Od svého uvedení na trh před dvěma měsíci zatím tři uživatelé hlásili, že zakoupený OnePlus Nord 2 zničehonic vzplál a explodoval. Zejména jeden z uživatelů se snaží o co největší dopad důsledku incidentu. Je právník a na celé věci chce pravděpodobně získat nemalou částku formou odškodnění.

Smartphone OnePlus explodovaL: uživatel údajně utrpěl popáleniny a nadýchal se kouře

oneplus

Několik uživatelů hlásí, že se jejich OnePlus Nord 2 samovolně vznítil. | Zdroj: user1462590383/Pixabay

  

U majitele smartphonu údajně došlo k popáleninám v oblasti kyčlí a od incidentu také trpí potížemi, způsobenými nadýcháním kouře, uvolněného při výbuchu. Zasažen byl i jeho sluch a zrak. Poškozený je momentálně v péči lékařů.

OnePlus chce incidenty vyšetřit

Výrobce OnePlus chtěl tento případ vyšetřit a zjistit, co se přesně stalo. Tady se ovšem celá věc komplikuje, protože poškozený právník prozatím odmítl poskytnout explodovaný OnePlus Nord 2 pro přesnou diagnózu příčiny. Prohlášení výrobce proto vyznívá jako jisté zklamání:

"Ve společnosti OnePlus bereme všechny podobné stížnosti velmi vážně, protože se staráme o bezpečnost uživatelů. V tomto konkrétním případě nám uživatel i přes několikanásobné pokusy o analýzu zařízení, včetně osobní návštěvy za účelem jeho prohlídky, doposud odmítl možnost provést řádnou diagnostiku. Za těchto okolností není možné, abychom ověřili oprávněnost tohoto nároku nebo reagovali na nároky této osoby na náhradu škody."

Celá věc tak nabírá zdání spekulace, a to zejména v souvislosti s odmítnutím vydat zařízení za účelem jeho bližší analýzy pro určení příčiny problému. Uvidíme, co se bude dít dál.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení