Menu

Snadno dostupné tarify českých operátorů: poradíme vám, jak ušetřit

26.07.2022 12:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Snadno dostupné tarify českých operátorů: poradíme vám, jak ušetřit

Snadno dostupné tarify českých operátorů: poradíme vám, jak ušetřit | foto: Anastasia Leonova / Unsplash

V aktuální ekonomické krizi mnoho uživatelů stojí před těžkou volbou, kdy musí odříznout nedůležité složky svých měsíčních výdajů. Pro někoho to mohou být mobilní data a jiné komfortní služby od mobilního operátora. Jak najít ten pravý tarif pro ty, kteří potřebují ušetřit?

Vodafone má tarif za 300 Kč

Nejlevnější paušální tarif, který na svých webových stránkách nabízí operátor Vodafone, se jmenuje Start 130 a charakterizuje jej jako “základní tarif pro ty, kdo toho moc nenamluví, ale přesto chtějí být na příjmu”.

Za paušální poplatek 299 Kč každý měsíc v něm najdete 130 minut volání do všech sítí, roaming v Evropě v ceně, ale také 0 MB dat a žádné volné SMS zprávy. Odeslání jedné vás tak vyjde na 1,51 Kč nad rámec ceny tarifu.

T-Mobile zaboduje letní akcí

Takto levný tarif T-Mobile v nabídce nemá, ale to je možná dobře, rozhodně totiž nepatří k těm výhodnějším. To však můžeme říct o tarifu T-Mobilu, který je exkluzivní do posledního srpnového dne (tedy ještě circa měsíc).

Mobilní tarif, žena, telefon

Jaký tarif využíváte vy – a jste s ním spokojeni? | Zdroj: Mateus Campos Felipe / Unsplash

V rámci tohoto tarifu s cenou 455 Kč obdržíte 150 volných minut do všech sítí a 150 SMS zpráv, ale k tomu ještě 10 GB dat + aktuálně i 15 GB pro letní měsíce. Jsme si vědomi, že 455 korun je pro šetřivého občana hodně peněz, nicméně tarif je rozhodně výhodnější než předchozí zmíněný, i když stojí prakticky “jen” o 156 Kč víc.

O2 a jeho tarif "z karty"

Zdaleka nejzajímavější tarif s cenou kolem 3 stovek má O2. Jmenuje se GO 3 GB a jde vlastně o hybrid mezi předplacenou kartou a tarifem. Máte maximální volnost, ale platíte paušálně každý měsíc částku 299 Kč. Za tu dostanete každých 30 dní 100 minut do všech sítí (posléze 4,90 Kč/min), 25 SMSek (po vyčerpání zpráva za 1,90 Kč) a 3GB datový balíček s rychlostí omezenou na 300 Mb/s.

A pakliže máte opravdu jenom 300 korun, ale zajímají vás více data, můžete sáhnout po sourozeneckém tarifu GO 7 GB. Jak název napovídá, datový balíček narostl na 7 GB, nemáte však žádné volné minuty ani SMS zprávy.

Zdroj: Vodafone, T-Mobile, O2

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení