Menu

Snížení spotřeby při hraní hry Super Mario Run

20.03.2017 14:56 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Snížení spotřeby při hraní hry Super Mario Run

Snížení spotřeby při hraní hry Super Mario Run | foto: CHIP

Od poloviny prosince je v obchodě iTunes k dispozici hra od společnosti Nintendo, určená pro chytré telefony s iOS a nazvaná Super Mario Run. Uživatelé telefonů s Androidem si na ni budou muset ještě chvíli počkat, dokud se neobjeví v obchodě Play. 

. Uživatelé s iOS už s ní tedy mají zkušenosti a podle nich se baterie jejich smartphonů při hraní velmi rychle vybíjejí. Budete-li chtít hrát déle nebo si budete chtít nechat více energie pro jiné aktivity, musíte zavést energeticky úsporná opatření.

Nejúčinnější metodou snížení spotřeby energie je ztlumení jasu displeje. Svítivější displej baterii více zatěžuje. Dotkněte se spodního okraje displeje a táhněte prstem nahoru. V nabídce, která se objeví, můžete nastavit jas podle potřeby. U smartphonů s Androidem najdete možnost nastavení jasu v nabídce, která se objeví při tažení prstem z horního okraje displeje směrem dolů.

Pokud máte aktivované Bluetooth a nevyužíváte ho, v nabídce tuto funkci vypněte, také tím ušetříte. Jestliže jste na síti Wi-Fi, vypněte si mobilní data nebo zakažte mobilní sítě přechodem do režimu Letadlo. Naopak pokud jste na cestách, kde surfujete pomocí mobilní sítě, vypněte Wi-Fi modul. Dokonce i tato opatření sníží spotřebu energie. Příslušné nastavení najdete u iOS i Androidu nad nastavením jasu. A chcete-li hrát opravdu dlouho, pořiďte si raději na cesty powerbanku.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení