Menu

Software pro snadné sladění barev na obrazovce a na výtisku

12.11.2016 15:01 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Software pro snadné sladění barev na obrazovce a na výtisku

Software pro snadné sladění barev na obrazovce a na výtisku | foto: CHIP

Společnost EIZO představila software Quick Color Match (QCM) – nový program, který fotografickým nadšencům i profesionálům zjednoduší správu barev. 

Program Quick Color Match byl vyvinut za spolupráce firmy EIZO se společnostmi Adobe, Canon a Epson. EIZO využilo zkušenosti a znalosti těchto předních značek a vyvinulo softwarový nástroj usnadňující sladění barev při tiskovém procesu.

I se správným vybavením bývá sladění barev náročné: zahrnuje nastavení monitoru, programu pro zpracování fotografií a samotné tiskárny. K přesnému výtisku tak často vede zdlouhavá cesta. Program Quick Color Match tento proces zjednodušuje, neboť se sám postará o nejlepší nastavení monitoru, softwaru pro zpracování fotografií i tiskárny. Uživatel se může soustředit na editaci snímků a pak je rychle vytisknout.

qcm-picture(1)-nahled

Program Quick Color Match na kompatibilním monitoru ColorEdge automaticky nastaví bílý bod odpovídající charakteru okolního osvětlení, jas, gradaci obrazu (gama koeficient) a barevný prostor (Adobe RGB). Na základě těchto nastavení pak vytvoří barevný ICC-profil monitoru a dle typu tiskárny a použitého papíru automaticky nastaví Správu barev (ColorManagement) pro tisk. Přetažením fotografie do okna Quick Color Match („Drag & Drop“) se snímek automaticky otevře a zobrazí v programu Adobe Photoshop a v příslušném tiskovém modulu (Plug-in) Epson nebo Canon – dle vybrané tiskárny, a to s náležitě nastavenými parametry pro Správu barev tisku pro danou tiskárnu a vybraný papír dle doporučení společnosti EIZO.

Software QCM prostřednictvím zásuvného modulu Canon Print Studio Pro nebo Epson Print Layout automaticky vybere tiskový profil společně s nastavením barev a parametrů obrazovkových korektur doporučených společností EIZO. Uživatel pouze zadá velikost, typ a kvalitu papíru a hned může tisknout fotografie bez nutnosti procházet a nastavovat množství parametrů a voleb v různých oknech.

Software Quick Color Match je kompatibilní s většinou monitorů EIZO ColorEdge včetně nejnovějších modelů a je k dispozici bezplatně ke stažení. Podrobnosti o kompatibilním hardwaru a softwaru naleznete na webových stránkách EIZO www.eizo.cz.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení