Menu
CHIP Speedtest

Microsoft to za vás neudělá: uspořádejte si přehledně hlavní panel Windows

04.05.2020 19:35 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Microsoft to za vás neudělá: uspořádejte si přehledně hlavní panel Windows

Windows už nabízí několik možností přizpůsobení desktopu, ale hlavní panel byl vždy poněkud opomíjen. Bezplatný TaskbarX pomůže. Nejenže umožní přeskupení ikon, ale i některé změny v designu.

Pro většinu uživatelů Windows je přizpůsobení operačního systému součástí jejich práce s ním. Ať už jde o nastavení vlastních tapet, přizpůsobené zobrazení, uspořádání ikon nebo vlastní barvy, Windows už pro všechny tyto funkce nabízí vlastní prostředky bez nutnosti instalace dalšího softwaru.

S hlavním panelem to ale stále zůstává složité. Je možné měnit pozici, a také automatické skrývání. Chcete-li však centralizovat ikony a symboly, které jsou na něm umístěné, nebo změnit design lišty hlavního panelu, budete potřebovat další nástroje, například TaskbarX.

Stáhněte si: TaskbarX

taskbarx-logo

TaskbarX 1.5.5.0

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatný nástroj vám umožňuje plnou kontrolu nad uspořádáním ikon na hlavním panelu Windows.

Stáhněte si

 

Výhody
rozličné styly hlavního panelu
individuální pozice ikon
podporuje různé formáty monitorů

Centrování ikon a přizpůsobení vzhledu

taskbarx10

Hlavní panel Windows lze snadno přizpůsobit pomocí bezplatného nástroje TaskbarX.

Po stažení a spuštění nástroje TaskbarX už budete mít plnou kontrolu nad hlavním panelem. Prostřednictvím konfigurátoru programu získáte nabídku různých možností nastavení v mnoha oblastech. Návrh lze změnit několika kliknutími v části "Style". Kromě standardního vzhledu si zde můžete vybrat mezi průhledným povrchem, rozostřeným a akrylovým designem.

Další úpravy lze provést v oblasti animace a pozicování. Ve výchozím nastavení nástroj srovná ikony na střed, ale lze jim také přiřadit určitý posun a tím je přesunout na požadované místo na hlavním panelu. Obzvlášť praktické je, že v TaskbarX není nastavení plošně platné pro všechny monitory, ale v případě potřeby je můžete jednotlivě upravovat pro každý displej individuálně.

Malý nástroj s velkým dosahem

Pokud chcete svá Windows rychle a snadno zkrášlit, doporučujeme vám použít TaskbarX. Bezplatný nástroj je přehledný, jasný a nabízí různé možnosti nastavení personalizace hlavního panelu.

mohlo by vás také zajímat: panel s oblíbenými aplikacemi na desktopu windows


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení