Menu
CHIP Speedtest

Šikovný bezplatný nástroj změní barvy složek v Průzkumníku souborů

22.01.2021 09:20 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Šikovný bezplatný nástroj změní barvy složek v Průzkumníku souborů

Šikovný bezplatný nástroj změní barvy složek v Průzkumníku souborů | foto: Foter.com

Ikony složek ve Windows mají stále stejnou barvu. Pokud jim chcete dodat trochu rozmanitosti a barevně je rozlišit třeba podle typu obsažených souborů, pomůže v tom bezplatný nástroj "Folder Painter". Obarví složky podle vaší volby.

Skutečnost, že všechny složky v Průzkumníku Windows vypadají stejně, je nejen velmi monotónní, ale také nenabízí příliš možností, jak se v nich rychle zorientovat a najít konkrétní obsah.

Donedávna byl pro řešení barevných ikon složek výborný Folder Colorizer. Jeho bezplatná verze ale nyní umožňuje změnit pouze jedinou složku.

To ale vcelku nemusí moc vadit, protože aplikace Folder Painter nabízí silnou bezplatnou alternativu. Kromě zmíněné funkce obarvení souborových složek nástroj také nabízí možnost přidání vlastních symbolů pro jednotlivé složky. Aktualizace na verzi 1.3 kromě toho také obsahuje možnost automatického obarvení podadresářů.

folderpainter-logo

Folder Painter 1.3

CHIP hodnotí Dobrý

Freewarový program umožňuje obarvit ve Windows symboly souborových adresářů.

Stáhněte si

 

Výhody
jednoduché ovládání
velký výběr barev a symbolů
individuální možnost rozšíření

Složky souborů ve Windows: změna barev pomocí Folder Painteru

folderpainter

Folder Painter umožňuje složky nejen barevně označit, ale také změnit jejich symboly. | Zdroj: Folder Painter/Sordum

Tenký freeware Folder Painter se dodává se třemi různými balíčky ikon, z nichž každý obsahuje čtrnáct různých barev a symbolů. Podle potřeby lze instalovat všechny tři nebo jen jednotlivé balíčky. Po jejich instalaci se bude odpovídající sada možností zobrazovat v místní nabídce po kliknutí pravým tlačítkem myši na složku.

Poté si můžete snadno vybrat mezi různými barvami a symboly. To je užitečné zejména k udržení přehledu v případě složitých struktur složek a pěkného uspořádání struktury adresářů. Nástroj lze také takřka libovolně rozšířit: pokud si chcete přidat vlastní symboly a barvy pro složky, můžete v nástroji vytvořit novou nabídku a přidat odpovídající soubory ICO.

Za barevné symboly souborových složek není potřeba platit

Pokud chcete ve Windows zobrazit barevně více než jednu složku, není potřeba platit za Colorizer. Spolehlivě a zcela zdarma tuto činnost zvládnou také bezplatné nástroje, jako například Folder Painter.

Freewarový Folder Painter vyniká zejména tím, že kromě barev obsahuje také symboly pro složky. Tak lze například odpovídajícím způsobem označit složku s obrázky a v chaosu ostatních adresářů ji tak najít mnohem rychleji.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.