Menu
CHIP Speedtest

Takhle jste Outlook ještě nepoužívali: nový nástroj Microsoftu pro plánování

04.06.2020 08:30 | Jiří Palyza
Takhle jste Outlook ještě nepoužívali: nový nástroj Microsoftu pro plánování

U mnoha uživatelů patří různé plánovače k oblíbeným nástrojům. Všiml si toho i Microsoft a nabízí nový program Outlook Spaces. Aplikace pro plánování a projekty se od ostatních liší především integrací dalších služeb Microsoftu do jednoho prostředí.

V oblasti softwarových produktů jsou v současnosti různé nástroje pro plánování a podporu skupinové spolupráce v kurzu. Téměř každý týden se objevují nějaké novinky a mnoho nástrojů z této oblasti slaví úspěch. Je přirozené, že velcí hráči nechtějí jen přihlížet. Zejména Microsoft je se svými kooperativními nástroji poměrně úspěšný a známý. Nedávno také doplnil nabídku produktů předplacené sady Microsoft 365. Novinka Outlook Spaces je nástroj pro plánování projektů, cestování, kalendářů a spoustou dalších funkcí pro organizaci času.

Už v únoru tuto novinku oznámil informátor na Twitteru, který je známý pod jménem WalkingCat a několik úniků z kuchyně Microsoftu už zveřejnil. Před několika týdny byla aplikace Microsoft Outlook Spaces uvolněna v insider programu. Nyní je už k dispozici všem předplatitelům sady Microsoft 365, ale stále v počáteční fázi beta verze.

walkingcat

Outlook Spaces: plánovací nástroj s šikovnými integrovanými funkcemi

outlookspaces1

Nástroj Outlook Spaces se perfektně hodí i jako týdenní plánovač.

Z hlediska struktury se Outlook Spaces od jiných nástrojů plánovačů téměř neliší. Jednotlivé prvky se zobrazují ve formě karet a lze je seskupovat do logických celků. Lze snadno vytvářet nástěnky, přehledové tabule a různé seznamy.

Při detailnějším pohledu na karty si lze všimnout, že na nástěnku si můžete přidat třeba e-maily z příchozí schránky Outlooku nebo plánované události v kalendáři. Microsoft také přidal funkci vyhledávání, která umožňuje rychle a jednoduše najít schůzky nebo e-maily a přetáhnout je na tabuli. Už se tak nemusí stávat, že byste třeba zapomněli odpovědět na nějaký e-mail.

Podobně lze pracovat i s ostatními prvky aplikace. Úkoly jsou uloženy v Microsoft Plánovači, aplikace Outlook Spaces také automaticky synchronizuje poznámky se Sticky Notes. Integrovat lze také soubory z aplikace OneDrive. K dispozici je možnost přidat udaje o počasí nebo různé odkazy na internetové stránky.

Otestujte: Outlook Spaces

outlookspaces-logo

Outlook Spaces

CHIP hodnotí Dobrý

Projekt Moca, tedy Outlook Spaces, je bezplatnou aplikací pro plánování a řízení času, která propojuje téměř všechny služby Microsoftu.

Přihlaste se

 

Výhody
import mailů a položek kalendáře
propojení se StickyNotes a To-Do
provázání s OneDrive
Nevýhody
k dispozici pouze pro desktop
zpočátku pouze pro předplatitele Microsoft 365

Dobrý propojovací nástroj

Největší silou koncernu je jeho široká řada užitečných nástrojů. A v dnešní době online kooperace uživatelé také potřebují něco pro vzájemné propojení různých aplikací. Outlook Spaces je příkladem nástroje, který to zvládne a položky z různých prostředí propojí v jednotném rozhraní. To by mohlo být konkurenčně výhodné oproti jiným nástrojů, jako například Trello. Co ještě chybí je aplikace pro mobilní platformy. Pak by Outlook Spaces dávaly smysl i soukromým uživatelům například pro plánování cest nebo nákupy.

mohlo by vás také zajímat: microsoft daruje silný nástroj pro pdf, umí víc, než adobe reader


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení