Menu

Více komfortu ve Windows: Průzkumník souborů získává nový náhled obsahu

26.05.2023 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Více komfortu ve Windows: Průzkumník souborů získává nový náhled obsahu

Více komfortu ve Windows: Průzkumník souborů získává nový náhled obsahu | foto: Shutterstock

Zdá se, že Microsoft chytil inspiraci u svého konkurenta Apple, a nabídne novou praktickou funkci náhledu v Průzkumníku Windows. Inovace má název "Peek" a je obsažena v aktualizaci PowerToys.

Oblíbená sada doplňkových nástrojů Microsoftu, které uživatelé znají pod názvem PowerToys, vybavují Windows mnoha praktickými doplňkovými funkcemi. Kolekce nástrojů se nenápadně integruje do operačního systému a Microsoft ji neustále vyvíjí.

Nejnovější aktualizace přináší mimo jiné novou praktickou funkci náhledu "Peek" pro Průzkumníka souborů. Velmi připomíná něco podobného ze systému macOS.

Peek: praktický nový náhled na obsah souboru

powertoys-peek

Nejnovější verze sady PowerToys nabízí i praktický náhled na obsah souboru. | Zdroj: Microsoft

Nový nástroj "Peek" umožňuje soubory zobrazit v praktickém okně náhledu přímo z Průzkumníka. Můžete si tak rychle prohlédnout obrázky a dokumenty PDF, aniž byste je museli otevírat v odpovídajících programech.

Stačí v Průzkumníku vybrat soubor a stisknout klávesovou kombinaci [Ctrl]+[Mezerník]. Tuto kombinaci si v nastavení PowerToys samozřejmě můžete změnit podle svého.

Nástroje PowerToys nabízejí více uživatelského komfortu

macos

Funkce, kterou už dlouho znají uživatelé macOS, si budou moci konečně dopřát i uživatelé Windows. | Zdroj: PowerToys

Bez PowerToys je náhled souboru v Průzkumníku možný pouze prostřednictvím statické oblasti náhledu. Funkce "Peek" ale náhled zobrazuje ve vlastním pohyblivém okně.

Je to mnohem pohodlnější než statická oblast náhledu a připomíná to systém macOS, kde je podobná funkce už nějakou dobu součástí standardních možností Finderu.

Zdroj: PowerToysLearn.Microsoft.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    To jsou novinky ..

    Doplnky do Total Commander to umeji uz tak 20 let.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení