Menu

Sony IP kamery obsahují backdoor

11.12.2016 11:43 | Karel Kovar + Přidat komentář
Sony IP kamery obsahují backdoor

Sony IP kamery obsahují backdoor | foto: CHIP

Zařízení připojená k internetu mohou být z hlediska zranitelnosti poměrně velkým problémem. To potvrdila i nedávno nalezená slabina u kamer Sony.

Bezpečnostní experti objevili nepříjemnou slabinu v zabezpečení u IP kamer značky Sony. Bylo zjištěno, že u kamer ze série SNC je firmwaru napevno uloženo heslo pro uživatele root a admin. Po získání administrátorského oprávnění je poté možné kameru využít ke sledování nebo jako zdroj dalších útoků (například DDoS). Podobných chyb zneužíval například známý IoT botnet Mirai (http://www.securityweek.com/over-500000-iot-devices-vulnerable-mirai-botnet).
Společnost Sony ale již vydala bezpečnostní aktualizaci, která má tento problém vyřešit. Podle dostupných informací je v současnosti takto zranitelných (a volně ovladatelných přes internet) více než 4 tisíce kamer. Další podrobnosti najdete na serveru SecurityWeek na http://www.securityweek.com/backdoor-found-many-sony-security-cameras.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení