Menu

Špionáž z browseru

24.09.2010 09:03 | Redakce Chip + Přidat komentář
Špionáž z browseru

Špionáž z browseru | foto: CHIP

Nebezpečnou hrozbou se mohou stát falešné nebo jen "nepovedené" doplňky pro Firefox. Hned před dvěma varuje výrobce Firefoxu Mozilla.

Add-on Mozilla Sniffer, je-li jednou nainstalován, sleduje všechny přihlašovací postupy včetně URL, které uživatel navštívil. Následně program pošle shromážděná data cizímu serveru. Od svého prvního výskytu v Download centru Mozilly dne 6. června byl nástroj stažen už 1800krát. Mozilla mezitím doplněk ze svého centra odstranila a všechny postižené uživatele varuje v „pop-up“ okně.
Druhý program, nazvaný CoolPreviews, zobrazuje malé náhledy URL a obrázků. Vynalézavým hackerům se však do verze 3.0.1 podařilo zabudovat kód v JavaScriptu, který jim zprostředkuje přístup do počítače. Stačí k tomu najet ukazatelem myši na zmanipulovaný odkaz. Verze 3.1.0625 už problém odstraňuje. Mozilla slibuje, že napříště bude doplňky kontrolovat pečlivěji.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení