Menu

Společnosti Google a HTC oznámily dohodu

21.09.2017 10:38 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Společnosti Google a HTC oznámily dohodu

Společnosti Google a HTC oznámily dohodu | foto: CHIP

Google a HTC oznámily dohodu o spolupráci. Podle ní přejdou někteří zaměstnanci HTC, z nichž řada pracovala na vývoji smartphonů Pixel, do Googlu. HTC v rámci této transakce obdrží od společnosti Google částku 1,1 miliardy dolarů.

HTC bude i nadále vyvíjet vlastní smartphony. Po uvedení modelu HTC U11 firma pracuje na vývoji nové vlajkové lodě a bude se soustředit i na produkty z oblasti virtuální reality. Google od HTC získá zkušené vývojáře a bude se soustředit na další generaci svých smartphonů Pixel.

„Společnost HTC je dlouholetým partnerem společnosti Google a vyvinula jedny z nejkrásnějších a nejlepších zařízení na trhu ," řekl Rick Osterloh, senior viceprezident pro hardware společnosti Google. "Jsme nadšeni a nemůžeme čekat, až uvítáme členy týmu HTC, který se připojí ke společnosti Google, aby podpořil další inovace a vývoj produktů v oblasti spotřebního hardwaru."

Transakce, která podléhá schválení regulačními orgány a obvyklým uzavíracím podmínkám, by měla být ukončena počátkem roku 2018. Google už v minulosti zakoupil průkopníka mobilních telefonů Motorola za 12,5 miliardy dolarů. O dva roky později ale Motorolu prodal za 2,9 miliardy dolarů čínskému výrobci počítačů Lenovo. Googlu ovšem zůstala spousta patentů. Firma HTC patřila mezi významné hráče na trhu smartphonů. V poslední době ji ale tržní podíl rychle klesá pod tlakem čínských rivalů, jako je Huawei, ZTE a Xiaomi a v dražších modelech má lepší postavení Samsung. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení