Menu
CHIP Speedtest

Spouštění PC her na Androidu a iOS: freeware streamuje hry

07.11.2019 12:00 | Jiří Palyza
Spouštění PC her na Androidu a iOS: freeware streamuje hry

Pomocí bezplatného programu Remotr mohou být PC hry přenášeny na smartphony a tablety s Androidem, i na iPhone nebo iPad. Funguje to překvapivě dobře.

Hraní počítačových her na vašem smartphonu nebo tabletu: bezplatný software Remotr a odpovídající aplikace pro Android nebo iOS vám to umožní. Zprostředkují streaming aktivit z počítače do mobilního zařízení.

Po instalaci softwaru a po vytvoření bezplatného účtu se musíte nejprve přihlásit k počítači a mobilnímu zařízení prostřednictvím stejného účtu. Předpokladem je, že jste s oběma zařízeními ve stejné síti. Software poté automaticky detekuje nainstalované hry.

remotr-logo

Remotr 1.3.1469    
Pomocí bezplatného nástroje Remotr můžete přenášet své hry z počítače v reálném čase do smartphonu nebo tabletu. 

stáhněte si
remotr-logo

Remotr - Aplikace pro Android 1.0.339    
Remotr vám umožňuje streamovat hry z počítače do zařízení Android v reálném čase. Kromě softwaru pro PC potřebujete také odpovídající bezplatnou aplikaci pro Android. 

stáhněte si
avira

Aplikace Remotr pro iPhone / iPad 1.6.2    
S aplikací Remotr získáte své počítačové hry na svůj iPhone nebo iPad. Bezplatná aplikace pro iOS streamuje obsah obrazovky počítače do vašeho mobilního zařízení. 

stáhněte si  
 

Remotr: minimální zpoždění při streamování

remotr-1

Program Remotr se perfektně hodí pro streamování single-player her.

Pomocí aplikace pro Android nebo iOS program Remotr automaticky rozpozná PC klienta ve stejné síti. Nyní můžete prostřednictvím smartphonu nebo tabletu spustit hru a začít si užívat.

Remotr funguje překvapivě dobře. Za předpokladu stabilní sítě a odpovídajícího počítačového hardwaru lze počítačové hry streamovat a hrát pohodlně například v posteli nebo na pohovce. Ovládat je můžete prostřednictvím dotykového displeje, ovladačem nebo prostřednictvím bezdrátové klávesnice PC.

Po krátkém otestování a seznámení Remotr docela zaujal. Hry jako Life is Strange mohou být také mobilní. Neprojevuje se takřka žádné zpoždění. Obecně lze říci, že všechny vyzkoušené single-player hry byly zábavné i na smartphonu. Ke škodě celkového dojmu u závodních her se zpoždění přeci jen projevuje.

Freeware Remotr dostanete na limit u her, které mají vysokou citlivost na zpoždění, např. při střílení nebo u složitých her pro více hráčů. V Rocket League je zpoždění už nepříjemné, ale stále tolerovatelné. Nemůžete už ale hrát soutěživě. Střílečky jako CS:GO nebo Overwatch už nejdou přes Remotr hrát.

Pokud si však chcete užít klidnější PC hru mimo kancelářskou židli, pak je Remotr určen přímo pro vás. Zábavný je bezplatný program a související aplikace vždy.

Alternativa ke Steam Linku

Remotr byl v praxi zábavný. Ještě více profesionální je bezplatná aplikace Steam Link, která také přenáší počítačové hry na Android a iOS. Stránku lze přepnout do češtiny.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání

Komerční sdělení


Vyšel nový Chip! Nedostanete se do trafiky?

Objednejte si ho až domů. Poštovné zdarma.
Objednat aktuální číslo DIGI HNED