Menu

Spouštění starších her pod poslední verzí systému Windows

14.09.2016 20:04 | Karel Kovar + Přidat komentář
Spouštění starších her pod poslední verzí systému Windows

Spouštění starších her pod poslední verzí systému Windows | foto: CHIP

Windows 10 byla prý naprogramována tak, aby na nich bez problémů fungovala většina starších programů – tedy minimálně ty, které fungují ve Windows 7 a 8. 

Tato teorie ale bohužel neplatí vždy a především u starších her (určených například pro Windows XP) se stále častěji objevují problémy při spuštění. Jediným řešením těchto problémů může být tzv. režim kompatibility: poté, co si hru nainstalujete (obvykle do složky Program files (x86)), musíte najít spustitelný soubor hry, kliknout na něj pravým tlačítkem a v kontextové nabídce zvolit možnost »Vlastnosti«. V dalším okně poté přejděte do karty »Kompatibilita«, v sekci »Režim kompatibility« přidejte zatržítko k položce »Tento program spustit v režimu kompatibility pro« a poté z rozbalovací nabídky zvolte příslušný operační systém. Volbu potvrďte kliknutím na »Použít« a poté zkuste hru spustit dvojitým kliknutím na tento spustitelný soubor.
Tip: Pokud ani tento způsob nepomůže, nezbude vám než si nainstalovat specializovaný nástroj jménem DosBox (www.dosbox.com), který umí bezchybně emulovat starší operační systémy.  

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení