Menu

Stříbrná verze fotoaparátu Olympus OM-D E-M1

16.09.2014 16:01 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Stříbrná verze fotoaparátu Olympus OM-D E-M1

Stříbrná verze fotoaparátu Olympus OM-D E-M1 | foto: CHIP

Nová verze OM-D E-M1 ve stříbrné verzi přichází na trh s předinstalovaným novým firmware, který nabízí režim pro dálkové (kabelové) ovládání fotoaparátu z počítače či naopak přímé fotografování do počítače.

om-d-e-m1-ew-m1240-prf-zd62-silver-black-product-010-nahled

Další novinkou OM-D E-M1 s firmwarem 2.0 je funkce digitálního shiftování obrazu a režim Live Composite pro noční expozice hvězdné oblohy. Fotografové budou potěšeni i novým stříbrným tělem E-M1, novým objektivem a kompatibilním telekonvertorem. Pro rychlý M.ZUIKO DIGITAL ED 40–150mm 1:2.8 PRO (80–300mm) je k dispozici také skvělý pomocník, umožňující znásobit rozsah zoomu: telekonvertor M.ZUIKO Digital 1.4×.

Stříbrná varinata E-M1 přijde na trh počátkem října a bude k dispozici jak samotné tělo, tak i v sadě s objektivem M.ZUIKO DIGITAL ED 12–40mm 1:2.8 PRO. Nový teleobjektiv 40–150mm a 1,4× telekonvertor budou následovat v průběhu listopadu. Nový teleobjektiv bude v nabídce také v sadě s telekonvertorem za zvýhodněnou cenu.

Olympus zareagoval na požadavky fotografů a vyvinul firmware V2.0, podporující integraci do ateliérového workflow, s možností fotografovat prostřednictvím USB připojení přímo do počítače. Jakmile je E-M1 připojen k počítači pomocí USB kabelu, zobrazí bezplatný program Olympus Capture na obrazovce počítače živý náhled z displeje fotoaparátu, takže lze snáze konzultovat s klienty, modely nebo dalšími členy týmu potřebné změny. Při focení produktové fotografie můžete naopak fotoaparát kompletně ovládat a odpalovat z počítače. Od 16. září 2014 je nová verze firmware k dispozici ke stažení i pro všechny stávající majitele E-M1.

om-d-e-m1-ew-m1240-silver-black-product-130-v2-nahled

Další funkce firmware V2.0 zaujme především fotografy architektury: korekce perspektivy Digital Shift přímo ve fotoaparátu. S pomocí dvou kruhových voličů dokážete korigovat sbíhající se linie lichoběžníkového zkreslení v reálném čase přímo na displeji – bez ohledu na právě připevněný objektiv. Není tak třeba žádný post-processing nebo speciální shiftovací objektiv. V kombinaci s 5osou stabilizací obrazu, automatickým zaostřováním Dual Fast AF a OM-D visačkou odolnosti (E-M1 je odolný proti prachu, stříkající vodě a proti mrazu ) je podle výrobce E-M1 ideálním nástrojem pro profesionální fotografování budov z široké škály úhlů a prakticky v libovolném počasí.

K dalším vylepšením nového firmware patří režim Live Composite, dva nové kreativní Umělecké filtry a další zkrácení prodlevy hledáčku (z 29 ms na 16 ms). Live Composite umožní zachytit světelné stopy hvězd, ohňostrojů nebo světel dopravních prostředků i v situacích, kdy by dlouhý expoziční čas scénu příliš přeexponoval. Postupný proces vzniku snímku přitom můžete pozorovat na displeji prostřednictvím živého náhledu.

Umělecké filtry Částečná barva a Retro rozšiřují možnosti tvorby efektů přímo ve fotoaparátu. Částečná barva zvýrazní jednu část obrazu barevně, zatímco zbytek snímků ponechá černobílý. Stejně jako filtr Retro, který dodá snímkům nádech nostalgie, nabízí i filtr Částečná barva možnost třech různých nastavení.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení