Menu

Stropní světlo zamezující blikání zobrazovačů

27.07.2017 10:40 | Milan Loucký + Přidat komentář
Stropní světlo zamezující blikání zobrazovačů

Stropní světlo zamezující blikání zobrazovačů | foto: CHIP

Stropní LED světlo bez nežádoucího blikání s dokonale rovnoměrným jasem difusoru a nepřímou aureolou (neboli aurou) světla podobnou koronovému efektu uvádí na trh společnost Verbatim.

Jeho dlouhá životnost (50 000 hodin, L70), výborná světelná účinnost, úzké binování a krytí IP40, které brání pronikání hmyzu a prachu, z něj činí ideální řešení pro všeobecné osvětlení nahrazující konvenční zářivkové osvětlení. Společnost Verbatim nabízí také antireflexní mikroprismatickou verzi navrženou speciálně pro kancelářské využití, a navíc s funkcí stmívání DALI.

Zvláštností nového stropního svítidla Verbatim je jeho volitelný nepřímý koronový neboli haló efekt, díky němuž světlo vypadá, že „plave“ na stropě a stírá kontrast mezi povrchem vyzařujícím světlo a pozadím nebo stropem, na němž je instalováno. Koronový efekt si uživatel může sám přidat nebo odstranit jednoduchou aplikací krycího systému s magnetickým klipem, který je součástí produktového balení. Stropní svítidlo může být rovněž zavěšeno.

Řešení osvětlení bez blikání a oslnění

Blikání je obecně známá nepříjemnost při osvětlení, která může u některých lidí způsobit namáhání očí a epileptické záchvaty. Stropní svítidla Verbatim LED používají pouze vysoce kvalitní elektronické součásti, které zaručují osvětlení bez přítomnosti blikání.

Oslnění od osvětlení může zároveň způsobit zrakové napětí a zhoršení vidění, které mohou mít negativní vliv na produktivitu, zejména v kancelářích, kde jsou lidé vystaveni umělému světlu po mnoho hodin denně. Verbatim řeší tento problém pomocí mikroprismatického difuzoru, který zajišťuje dokonalé řízení jasu (UGR <19) podle normy DIN EN 12464.

Na výběr je několik druhů osvětlení, lišících se světelným výkonem a teplotou chromatičnosti (barvy světla).

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení