Menu

Stylová počítačová skříň budoucnosti

14.11.2017 09:37 | Milan Loucký + Přidat komentář
Stylová počítačová skříň budoucnosti

Stylová počítačová skříň budoucnosti | foto: CHIP

Dobrá počítačová skříň by měla být solidně propracovaná, elegantně stylová, a především musí umožňovat snadné a komplexní rozšíření hardwarové konfigurace novými komponenty a díly.

Na tyto požadavky reaguje korejský výrobce chladicích systémů, počítačových zdrojů a periferií značka Zalman počítačovou skříní Z11 Neo, která kombinuje všechny výše uvedené požadavky.

Pro dosažení moderního vzhledu skříně se korejský výrobce rozhodl nepoužívat nadměrné množství LED podsvícení ani zbytečně zdobný čelní panel. Skříň Z11 Neo má zajímavý, moderní, a přesto do jisté míry i klasický design. Charakteristické vzduchové vstupy na čelní a horní straně skříně v kombinaci s proskleným bokem z kouřového akrylátu podtrhují atraktivní a originální vzhled. Dalším charakteristickým prvkem této skříně je speciální polička na horní straně, která je určena například pro mobilní telefon při nabíjení.

Jednou z klíčových předností této skříně je snadná instalace různých chladicích systémů. Někdy jsou už ventilátory chlazení předinstalované dle standardů výrobce. Toto řešení v případě Z11 Neo zvolil i Zalman. Skříň je vybavena pěti ventilátory. Dva z nich mají LED podsvícení, které vypadá velmi atraktivně právě při pohledu skrz zmíněné akrylátové boční sklo. Pokud by to nestačilo, výrobce vyčlenil také další tři sloty pro 120mm dodatečné ventilátory. Do skříně je možné naistalovat velký CPU chladič s výškou až 175 mm. Skříň Zalman Z11 Neo umožňuje také naistalovat stále oblíbenější vodní chlazení. V horní části skříně je vyčleněn prostor pro 240mm chladič a speciálně navržené odvody tepla.

Snadno dostupné porty USB jsou dalšími prvky dobré skříně. Zalman Z11 Neo je vybaven čtyřmi USB vstupy na čele horního panelu. Dva z nich jsou rychlé porty USB 3.0, další dva jsou klasické porty USB 2.0. Porty USB jsou doplněny 3,5mm sluchátkovým výstupem a mikrofonovým vstupem.

Skříň poskytuje dostatek prostoru pro šest pevných disků. Sloty pro disky 3,5" a 2,5" poskytují prostor pro vytvoření dostatečně velké a účinné kapacity pro uchování dat.

Cena a dostupnost

Počítačová skříň Zalman Z11 Neo je prodávána prostřednictvím internetových obchodů a vybraných prodejců. Doporučená koncová cena je 1599 Kč

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení