Menu

Surfování na Samsungu Galaxy: změna umístění adresní řádky pro ovládání jednou rukou

08.12.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Surfování na Samsungu Galaxy: změna umístění adresní řádky pro ovládání jednou rukou

Surfování na Samsungu Galaxy: změna umístění adresní řádky pro ovládání jednou rukou | foto: Pexels/Pixabay

Uživatelé zařízení od Samsungu získají novou pohodlnou funkci. Po nejnovější aktualizaci je nyní možné přesunout panel URL do spodní části obrazovky. Díky tomu se velmi usnadňuje ovládání prohlížeče jednou rukou.

Pro internetový prohlížeč Samsungu je k dispozici nová aktualizace. Ve verzi 16.0.2.19 uživatelé nyní mohou zobrazit panel URL ve spodní části obrazovky. To velmi usnadňuje používání jednou rukou, a to zejména na velkých zařízeních.

Samsung to celé kopíruje od Apple. Tato funkce byla nedávno uvolněna i v prohlížeči Safari. Je ale třeba dodat, že nastavení panelu ve spodní části obrazovky je volitelné. Nemusí vyhovovat všem uživatelům, a tak si to můžete nastavit zpět do horní části, jak jste byli zvyklí doposud.

Internetový prohlížeč Samsungu: jaké jsou jeho další novinky

galaxybrowser

Společnost Samsung přináší uživatelům Galaxy důležitou a praktickou funkci v podobě možnosti nastavitelného panelu URL v internetovém prohlížeči. | Zdroj: Deepanker Verma/Pixabay

Kromě nastavitelného adresního řádku do spodní části obrazovky aktualizace přichází i s dalšími novinkami. Prohlížeč se nyní při přístupu na webovou stránku snaží prioritně navázat připojení HTTPS. Kromě toho má být o něco snížena intenzita sledování uživatele prostřednictvím neviditelného obrázku, "tracking pixelu". Použitá technologie by měla sledování pomocí tohoto objektu blokovat.

URL panel získal i další vylepšení. Při zadávání textu se nyní zobrazují návrhy hledání. Internetový prohlížeč Samsungu není určen pouze uživatelům zařízení této značky. Mohou si jej stáhnout i další z uživatelů smartphonů s Androidem, k dispozici je na Google Play.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení