Menu

Tabletů s Windows 8 bude dost

07.10.2012 21:45 | Redakce Chip + Přidat komentář
Tabletů s Windows 8 bude dost

Tabletů s Windows 8 bude dost | foto: CHIP

Intel a jeho partneři představili nové tablety se systémem Windows 8. V nabídce je budou mít mimo jiné firmy Acer, ASUS, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo, LG Electronics, Samsung a ZTE.

Společnost Intel a její partneři z řad výrobců představili první vlnu nových tabletů a konvertibilních zařízení postavených na procesorech Intel Core vPro, Intel Core a Intel Atom včetně nového procesoru Atom Z2760 (původně pod kódovým označením Clover Trail). Nová zařízení postavená na procesorech Atom nabídnou podle Intelu dlouhou životností baterie a dostatečný výkon. Vedle toho budou uživatelé moci plnohodnotně využít systém Windows 8 a pouštět všechny programy, na které jsou zvyklí.

Procesor Intel Atom Z2760 umožňuje vyrábět tenké a lehké tablety postavené na architektuře Intel – tenké 8,5 mm a lehké 0,75 kg. Dvoujádrový SoC čip na čtyřech vláknech nabízí dlouhou životnost akumulátoru – až tři týdny v pohotovostním režimu a více než 10 hodin přehrávání videa v rozlišení HD z lokálního zdroje. V procesory jsou využity technologie Intel Burst Technology nebo Intel Hyper-threading. Nabízí také technologii bezpečného spuštění Secure Boot a též na firmwaru postavenou technologii Intel Platform Trust (PTT).

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení