Menu

Tajné plány Apple: nový MacBook by mohl získat dlouho očekávanou vlastnost

10.03.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Tajné plány Apple: nový MacBook by mohl získat dlouho očekávanou vlastnost

Tajné plány Apple: nový MacBook by mohl získat dlouho očekávanou vlastnost | foto: Pexels/Pixabay

Apple údajně pracuje na novém MacBooku, ale jakékoliv informace si prozatím přísně střeží. Co je ale zajímavé, podle prvních úniků by měl být nový model na rozdíl od svých předchůdců lépe chráněn proti vodě.

Apple zjevně pracuje na lepší ochraně budoucích MacBooků před vodou a jinými kapalinami. Svědčí o tom nově publikovaný patent, který si společnost podala už dříve. Apple popisuje vodoodpudivé materiály a tenké vrstvy pěnových ochran, které bude možné použít jako příslušenství pro vyšší ochranu nejdůležitějších vstupů MacBooku.

Patent podrobně neprozrazuje, jak bude provedení zvýšené ochrany nakonec vypadat. Místo toho existuje více myšlenkových směrů, které Apple v tomto ohledu sleduje. Součástí zvýšené ochrany zařízení proti kapalinám bude i těsnější provedení kabelových připojení, které by mělo zabránit proniknutí kapalin dovnitř těla zařízení. Pěna by se naopak používala uvnitř zařízení k pohlcení a odvedení vlhkosti. Výsledkem těchto snah by měla být vyšší odolnost, a tedy menší poškození v případech, pokud by došlo k nechtěnému polití, případně jinému kontaktu MacBooku s kapalinami.

Bude příští MacBook skutečně vodotěsný?

macbook

Voděodolnost MacBooku pravděpodobně nesnese srovnání s provedením u iPhonu 12. Každopádně vyšší míru ochrany před poškozením kapalinami by jistě spousta uživatelů uvítala. | Zdroj: Valentin Simeonov/Pixabay

Návrhy řešení, které Apple ve svém patentu popisuje, nelze srovnávat s vodotěsností iPhone 12. Výrobce se snaží pouze zvýšit odolnost MacBooku a zabránit jeho případnému poškození. Je také otázkou, zda budou tyto nápady integrovány do všech MacBooků a jejich příslušenství, nebo se prvky zvýšené ochrany proti kapalinám Apple rozhodne nabídnout jako příslušenství v samostatných dodávkách.

Vzhledem ke skutečnosti, že patenty zpravidla chrání myšlenku a koncept řešení, zbývá zjistit, jak se nakonec promítnou do praxe. Jedna věc je ale jistá: nové MacBooky by měly být představeny na konci roku. Pokud by Apple chtěl motivovat zákazníky k jejich koupi, ochrana před poškozením vodou by jistě byla pro mnoho zákazníků atraktivní.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.