Menu

Tato aplikace se rychle stala senzací: nabízí úzké spojení s přáteli a rodinou

21.01.2022 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Tato aplikace se rychle stala senzací: nabízí úzké spojení s přáteli a rodinou

Tato aplikace se rychle stala senzací: nabízí úzké spojení s přáteli a rodinou | foto: WidgetWatch/Pixabay

Nová aplikace Locket vám přiblíží lidi, které máte rádi, a poskytne vám důvěrný a aktuální pohled na jejich každodenní život. Její používání je velmi snadné.

Více než 600 000 stažení denně: to, co začalo jako soukromý nápad pro vlastní přítelkyni, nyní inspiruje miliony uživatelů po celém světě. Jde o novou aplikaci Locket od Matta Mosse.

Jde o sociální síť pro nejbližší přátele. Bez lajků, bez sledujících a bez produktové propagace. To je stručná charakteristika nové aplikace. Zajímavé je, že jde prakticky jen o widget na domovské obrazovce, který ale sbližuje lidi.

Pomocí malého softwaru pořídíte fotku, pošlete ji přátelům a následně uvidíte fotografie, které pošlou oni vám. Můžete tak zůstat v kontaktu po celý den a posílat svým blízkým vtipná překvapení nebo milé zprávy jako fotografie přímo na jejich domovskou obrazovku.

locket-logo

Locket Widget iPhone/iPad App 1.0.4

CHIP hodnotí Dobrý

Přijímání obrázků od přátel přímo do widgetu na domovské obrazovce. To slibuje nová aplikace ze skupiny sociálních médií a alternativa Snapchatu: Locket.

https://locket.camera

 

Locket: nejlepší přátelé přímo na domovské obrazovce

locket

Sociální média z jiného úhlu pohledu: Locket nabídne obrázky od nejbližších přátel přímo na domovské obrazovce. | Zdroj: Locket

Aplikace se cíleně zaměřuje pouze na nejbližší okruh přátel. V aplikaci se můžete spojit pouze s pěti lidmi. Je proto určena především pro partnerské dvojice, nejbližší přátele nebo rodinné příslušníky.

Co je zajímavé, Locket nemá skutečné uživatelské rozhraní. Žádný feed jako na Instagramu a TikToku, žádné Strories a chaty, jako na Snapchatu. Místo toho je na domovské stránce smartphonu jednoduchý modul, který zobrazuje obrázky, které vám poslali vaši přátelé.

Naopak můžete kliknutím na widget vy sami posílat fotografie svým přátelům, které se poté zobrazí na jejich widgetu. Všechny fotky se ukládají do historie, takže si je později můžete znovu prohlédnout. Kromě toho aplikace, která je stále poměrně nová, nemá žádné další zbytečné okrasy a nadbytečnosti.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení