Menu

Telefony pro „sociální život“

13.04.2010 09:22 | Redakce Chip + Přidat komentář
Telefony pro „sociální život“

Telefony pro „sociální život“ | foto: CHIP

Společnost Microsoft představila vlastní řadu mobilních telefonů nazvanou Kin a už i konkrétní modely nazvané Kin One a Kin Two. Podle výrobce jsou určeny především pro mladší uživatele, kteří využívají sociální sítě, jako například Facebook, Twitter a Flickr.

Telefony jsou založeny na operačním systému Windows Phone 7. Pro ovládání se používá klávesnice – menší v případě modelu One a větší v případě modelu Two. Model One nabízí displej s rozlišením QVGA (240 x 320 bodů) a 4 GB paměti. Na zadní straně přístroje je 5Mpx fotoaparát doplněný LED diodou – výrobce slibuje kvalitní fotografie a videonahrávky, které se snadno umístní na sociální sítě. Model Two má větší HVGA displej, 8 GB paměti, 8Mpx fotoaparát a stereoreproduktory. Oba modely pak nabízí technologie GPRS, Wi-Fi, GPS a Bluetooth a dokáží přehrávat MP3 soubory a videa.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení