Menu

Telegram: nové funkce konkurenta WhatsAppu budou zpoplatněny

28.12.2020 12:20 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Telegram: nové funkce konkurenta WhatsAppu budou zpoplatněny

Telegram: nové funkce konkurenta WhatsAppu budou zpoplatněny | foto: Desiree Catani/Foter.com

Messenger a zpravodajský kanál Telegramu plánuje zpoplatnění služeb. Pro nové funkce v aplikaci se počítá se zavedením platebního modelu. Stávajících aktuálně dostupných služeb se to ale netýká, a i nadále zůstanou zdarma.

S ohledem na rychlý růst především svého zpravodajského kanálu plánuje služba Telegram zavést platební model. Oznámil to v polovině prosince zakladatel Telegramu, Pavel Durov, a dodal, že stávajících služeb se tato změna netýká a zůstávají i nadále zdarma. K dispozici ale budou nové funkce, u kterých se počítá s nastavením platebního systému. Durov se chce do budoucna obejít bez reklam na financování poskytovaných služeb a dodal: "Komunikace mezi lidmi by měla být oproštěna od jakékoliv reklamy."

Podle jeho informací Telegram momentálně používá 500 milionů aktivních uživatelů. Zpravodajský kanál byl založen v roce 2013 a zpočátku byl díky svému šifrování oblíbený u opozičních aktivistů v zemích s autoritářskými režimy. Mnoho lidí aplikaci používá i díky rychlé distribuci zpráv od úřadů, ale i jako klasický messenger, podobný WhatsAppu.

Vize zakladatele Telegramu: "Svět potřebuje, aby Telegram zůstal nezávislý"

telegramcharged1

Telegram: do budoucna by uživatelé měli mít přístup k novým funkcím pouze za poplatek. | Zdroj: edowoo/Foter.com

"Nebudeme společnost prodávat, jako zakladatelé WhatsAppu", napsal Durov. "Svět potřebuje, aby Telegram zůstal nezávislý." Pro zajištění své činnosti ale služba musí od příštího roku generovat příjem. "Představíme spoustu nových funkcí, které snad zaujmou miliardy nových uživatelů", dodal.

Šestatřicetiletý Durov je považován za ruského Marka Zuckerberga. Ze strachu z politického pronásledování žije v zahraničí. Založil také sociální sít VKontaktě, ruský ekvivalent Facebooku.

telegram-logo

Telegram - aplikace pro Android 7.2.1

CHIP hodnotí Dobrý

Bezpečný klon WhatsAppu: Telegram je messenger s důrazem na zachování bezpečnosti. Funkce jsou podobné, jako v případě WhatsAppu.

Stáhněte si

 

Výhody
silné šifrování
funkčnost rozšiřují chatboty

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení