Menu

Tenký Chromebook s výdrží až 11,5 hodiny

08.09.2014 14:22 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tenký Chromebook s výdrží až 11,5 hodiny

Tenký Chromebook s výdrží až 11,5 hodiny | foto: CHIP

Chromebook 2 společnosti Toshiba má 13,3" displej a je určený pro uživatele, kteří hodně cestují. Na baterii totiž vydrží až 11,5 hodiny.

toshiba-chromebook-2-cb30-b-full-product-beauty-01-nahled

Zájemci o tento chromebook si mohou vybrat buď HD displej, nebo Full HD IPS displej s antireflexní antireflexní úpravou. Hmotnost pouhých 1,35 kg, a velmi tenké šasi propůjčuje Chromebooku 2 předpoklady pro cestování nalehko a představuje rovnováhu mezi stylem a mobilitou. Možnosti na cestách rozšiřuje zvýšená životnost baterie, která mu propůjčuje energii až na 11,5 hodiny , takže můžete pracovat celý den bez nutnosti připojování ke zdroji napájení.

S Toshiba Chromebookem 2 mohou uživatelé bez čekání přistupovat k aplikacím i uloženým souborům, a to od rychlého startu až k on-line práci s Google Chrome. Mohou otevírat všechny běžné formáty souborů a pracovat s nimi v režimu offline a sdílet data. Pohodlí při používání zvyšuje bezrámová dlaždicová klávesnice plné velikosti s velkým click padem.

toshiba-chromebook-2-cb30-b-full-product-with-wallpaper-04-nahled

HD webová kamera umožňuje uživatelům uskutečnit video rozhovory. Chromebook 2 je také vybaven dvěma mikrofonům, které potlačují šum. Nový Chromebook je připraven ukládat všechna potřebná data do cloudového úložiště. S připojením Wi-Fi a 100 GB cloudového prostoru zdarma na službě Google Drive jsou data automaticky zálohována a synchronizována. Uživatelé s nimi mohou pracovat, ukládat je a používat je napříč různými zařízeními.

V rámci služby Google Drive mohou uživatelé využít také Google Docs – služby, která umožňuje on-line editaci, sdílení a používání souborů a navíc přístup k široké nabídce předinstalovaných nebo dalších Google Aplikací dostupných prostřednictvím Chrome Web Store. Díky plné kompatibilitě s telefony Android je synchronizace a sdílení souborů mezi mobilními zařízeními a Chromebookem jednoduchá.

Dva USB porty umožňují přenášet data, a protože port USB 3.0 podporuje také režim Sleep-and-Charge, mohou uživatelé z Chrombooku nabíjet svůj smartphone nebo MP3 přehrávač i ve chvíli, kdy je Chromebook 2 v režimu spánku. Zábavní možnosti mohou být rozšířeny připojením většího externího displeje pomocí portu HDMI a s využitím slotu SD mohou uživatelé rychle a snadno přenášet fotografie a další soubory mezi kompatibilními zařízeními. Toshiba Chromebook 2 bude v Evropě k dispozici během prvního čtvrtletí roku 2015.

Toshiba Chromebook 2:

 • Displej: 33,8 cm (13,3”) s poměrem stran 16:9 a rozlišením 1366×768p (HD) nebo 1920×1080p (Full HD) IPS displej
 • Procesory: Intel Celeron    
 • Grafika: Intel integrovaná  
 • Úložný prostor: 16 GB eMMC plus 100 GB volného cloudového prostoru na Google Drive2  
 • Paměť: 4 GB DDR3L (1600 MHz) u Full HD modelu, 2 GB DDR3L (1600MHz) u modelu HD
 • Konektivita: 1× HDMI výstup, 1× USB 2.0, 1× USB 3.0 (včetně funkce Sleep-and-Charge), SD/SDHC slot, combo jack pro sluchátka/mikrofon, security lock
 • Komunikace: Intel Wireless LAN (802.11ac+agn), Bluetooth 4.0, HD webkamera s duálními mikrofony
 • OS: Chrome OS  
 • Audio: vyladěné stereo reproduktory Skullcandy
 • Životnost baterie: až 11,5 hodiny (HD model) nebo až 9 hodin (Full HD model)
 • Barevné provedení: stříbrný tvrzený povrch s tečkovaným vzorkem
 • Rozměry: 320×214×19,3 mm
 • Hmotnost: 1,35 kg

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení