Menu

Tento nástroj je doporučen všem: čistič adwaru

08.07.2020 13:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Tento nástroj je doporučen všem: čistič adwaru

Tento nástroj je doporučen všem: čistič adwaru | foto: CHIP

Občas se stane, že je počítač vystaven hrozbám, jakými jsou různé softwary na krádež dat nebo adware. Pravděpodobně nejlepším nástrojem, který pomůže se jich zbavit, je AdwCleaner.

Čistič adwaru je nyní k dispozici v nové verzi. Stačí chvíli nevěnovat pozornost probíhající instalaci nějakého programu a hned se to stane: v prohlížeči objevíte nový nežádoucí panel nástrojů a při jeho spuštění se zobrazuje jiná homepage než ta, kterou jste měli nastavenou. Odstranění malwaru, který to vše způsobil, není jen časově náročné, ale také velmi nepříjemné. Jejich výrobci totiž používají všechny triky k tomu, aby podobné nervující programy v systému uživatele udrželi co nejdéle. V podobných případech je dobrou volbou použít AdwCleaner.

Ať už jste používali některou z předchozích verzí programu nebo jste jej instalovali nově, čistící program je vhodným nástrojem pro detekci zbytečného a parazitujícího softwaru na vašem počítači a pomůže vám ho odstranit. S přechodem na verzi 8.0.6 nástroj poskytuje skutečný profesionální prostředek. Může totiž být provozován výhradně prostřednictvím příkazového řádku. K tomu, abyste se zbavili škůdců, nemusíte program ani spouštět.

Stáhněte si: AdwCleaner 8.0.6

adwcleaner-logo

AdwCleaner 8.0.6

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Bezplatný nástroj AdwCleaner slibuje odstranění nežádoucího adwaru, nástrojových panelů v prohlížečích a zlodějů dat.

Stáhněte si

 

Výhody
rozpozná téměř každý adware
použitelný bez instalace
časté aktualizace
Nevýhody
bez skenování v reálném čase

AdwCleaner: jaké jsou novinky

adwcleaner1

Užitečný program odstraní nežádoucí adware z vašeho počítače.

Po zásadním přepracování program nabízí od verze 8 některé nové funkce. Staré verze Windows XP a Vista už nejsou podporovány. Zpět je vrácena podpora Firefoxu, předchozí verze ve svých čistících funkcích podporovaly pouze Chrome.

Po úspěšné instalaci programu můžete spustit detekci výskytu škodlivého softwaru kliknutím na "Scan now". Pro ukončení prohledání systému si můžete v zobrazeném protokolu prohlédnout stupeň znečištění vašeho počítače. Pokud je analýza vašeho systému s pozitivním výsledkem, můžete kliknutím myší nepříjemný software přesunout do karantény. Po restartu je počítač starých problémů zbaven.

Nejlepší čističe systému

AdwCleaner není jediným nástrojem, který zbaví PC nežádoucího adwaru. Existují i jiné nástroje, které se k tomu účelu dají použít.

ccleaner-logo

CCleaner 5.68 Slim

CHIP hodnotí Velmi dobrý

CCleaner od Piriformu je bezplatný software pro optimalizaci systému. Slim je štíhlá verze bez nepříjemné reklamy.

Stáhněte si
advancedsystemcare-logo

Advanced SystemCare Free 13.6

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatný systémový čistič „Advanced SystemCare Free“ přináší počítačům se systémem Windows normální projev pomocí několika kliknutí.

Stáhněte si
revounistaller-logo

Revo Uninstaller 2.1.5

CHIP hodnotí Dobrý

Odinstalační program „Revo Uninstaller“ odstraní nainstalované programy. Kromě toho vymaže položky automatického spuštění pomocí integrovaného nástroje AutoRun Manager.

Stáhněte si
unlocker-logo

Unlocker (64-bit) 1.9.2

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Speciálně pro 64bitové počítače: Freeware Unlocker odstraní bez milosti i zamčené soubory.

Stáhněte si

praktický pomocník na každém počítači nebo usb disku

Adware se na váš systém může dostat ani nevíte jak. Stačí si při instalaci nebo stahování z internetu nedávat pozor a ponechat zaškrtnutá některá pole. Přesně pro tyto případy je ideálním nástrojem AdwCleaner. Program nenahrazuje antivirový program, ani pro tento účel nebyl vyvinut. Plní ale skvěle přesně ten účel, který si vzal za cíl, a to zbavení počítače zbytečného adwaru, předem instalovaného softwaru nebo nástrojových lišt včetně pozůstatků podobného smetí v počítači. Těžko najdete program, který by tyto úkoly plnil tak skvěle.

mohlo by vás také zajímat: díky praktickému wintohdd je mnohem snazší reinstalace Windows na nový disk

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.