Menu

Test: CyberPower VP1000ELCD-FR – jistota při výpadcích napájení v domácnosti

02.01.2021 12:49 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Test: CyberPower VP1000ELCD-FR – jistota při výpadcích napájení v domácnosti

Test: CyberPower VP1000ELCD-FR – jistota při výpadcích napájení v domácnosti | foto: CyberPower

Úkolem záložního zdroje CyberPower VP1000ELCD-FR je nejen překlenout krátkodobé výpadky napájení z elektrické sítě, ale také ochránit připojená zařízení před přepětím v síti.

Záložní zdroj samozřejmě také dobře poslouží pro bezpečné vypnutí počítače či jiných připojených zařízení v případě déle trvajícího výpadku. Stejně tak zdroj ochrání zařízení připojené k Ethernetu.

Svojí kapacitou a výkonem je zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR vhodný spíše pro domácnosti či menší kanceláře, kde ale svoji funkci zastane na výbornou. Není totiž nikterak velký a jeho spotřeba je pouhých 1,5 W.

test-cyberpower3

Záložní zdroj VP1000ELCD-FR dobře poslouží pro výpadky napájení v domácnostech nebo menších firmách. | Zdroj: CyberPower

Hlavní informace o stavu zdroje a napájení připojených zařízení se dozvíte ze stavového displeje, ale pokud ze zdroje napájíte i počítač, rozhodně vám doporučujeme propojit jej se zdrojem také dodávaným USB kabelem. Poté si můžete instalovat aplikaci PowerPanel, přes kterou lze nejen sledovat parametry napájení a spotřeby na jednotlivých zásuvkách, ale také ovládat jejich spouštění – ručně, nebo podle časového plánu.

Základní informace o provozu zdroje a napájení vám poskytne také stejnojmenná mobilní aplikace. Při plném zatížení zajistí zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR napájení připojených zařízení po dobu jedné minuty, při poloviční zátěži vydrží 9 minut.

Technická data: CyberPower VP1000ELCD-FR

Výkon 1 000 VA / 550 W
Funkce automatická regulace napětí, ochrana proti přetížení, automatické nabíjení akumulátoru, automatické přepnutí při výpadku, přepěťová ochrana, akustické alarmy, LCD stavový displej
Porty USB, COM, LAN, RJ-45
Počet výstupních zásuvek 4 (E/F)
Rozměry a hmotnost 10 × 23 × 26 cm, 6,2 kg
Cena cca 2 600 Kč
CHIP výborný (1,3)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení