Menu

TEST: Gogen TWS Mate, univerzální sluchátka za rozumnou cenu

31.07.2020 15:00 | Michal Bareš + Přidat komentář
TEST: Gogen TWS Mate, univerzální sluchátka za rozumnou cenu

TEST: Gogen TWS Mate, univerzální sluchátka za rozumnou cenu | foto: CHIP

Vyzkoušeli jsme bezdrátová sluchátka značky Gogen. Vzhledem k jejich parametrům se jedná o poměrně výhodnou koupi.

Cenově dostupná true wireless sluchátka od společnosti Gogen kombinují slušný komfort a velmi dobrou kvalitu reprodukce s opravdu zajímavou cenou. Sluchátka nenabízí funkci aktivního potlačení okolních ruchů, ale s ohledem na intraaurální konstrukci sedí hluboko v uchu, takže sama o sobě okolí dobře izolují a přehrávaná hudba nebude rušit okolí. Velice spokojeni jsme s konstrukcí, která pohodlně padne do ucha, zbytečně netlačí, a přesto drží pevně i při sportu. Součástí dodávky jsou tři sady silikonových vložek různých velikostí i napájecí kabel. Sluchátka kromě hudby poslouží i jako handsfree, kvalita hovoru je slušná. Výrobce deklaruje odolnost vůči vodě IPX4, takže zvládnou i běh v dešti. Sluchátka se dodávají s dobíjecí kolébkou, která stačí na zhruba třínásobné doplnění energie sluchátek, která na jedno nabití vydrží (podle hlasitosti) čtyři až šest hodin. Kolébka je osazena moderním USB-C konektorem a její plné dobití nám zabralo okolo dvou hodin. Kvalita reprodukce nás příjemně překvapila svou čistotou. Basy jsou zvýrazněné jen lehce a hluboký hlas Leonarda Cohena zněl přesně a bez distorzí. Velmi dobrý je přednes hlasů, dokonce i s mohutným nástrojovým pozadím. Prostor je správný, i ve větším ansámblu je pak rozpoznatelná většina nástrojů a problém není ani s rozsahem středů a výšek. Snad jen v některých rockových skladbách jsme se setkali s určitým zahlušením, ale na svou cenovou kategorii hrají tato sluchátka parádně.

 

Frekvenční rozsah

20–20 000 Hz

Připojení Bluetooth 5.0 / USB-C
Výdrž na baterii (sluchátka/stanice) 6 hodin/18 hodin
Hmotnost (sluchátka/stanice) 2x 5 g / 48 g
Cena 1 490 Kč
CHIP výborný (1,6)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Gogen sluchátka

    Jsou hrozná..jednou mi nejdou vůbec a teď hraje jen jedno. Mačkám to jako vemeno a naskakuje net, zvuk přeskakuje z jednoho na druhé. Tolik to stálo a je to k zlosti!

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.